Ajax, Feyenoord, PSV en KPN lanceren Club TV Huntelaar onbetwiste topscorer i Ajax, Feyenoord en PSV starten elk hun eigen televisiekanaal. Bij Voetbalvereniging Tricht presen teerden de drie topclubs hun plan nen en ideeën rondom de eigen clubzender. 'Succes is het doel, Ajax TV is een van de middelen die kan bijdragen aan het succes,' vertelde Ajax' algemeen directeur Maarten Fontein tijdens zijn in troductie van Ajax TV. 'Beleving en plezier staan voorop.' De clubkanalen, waarvoor inmid dels al programma's worden ge maakt, moeten met ingang van het nieuwe seizoen als volwaardige televisiezender gaan uitzenden. Ajax TV verzorgt wekelijks vijf uur unieke clubtelevisie. Alle clubs zijn zelf verantwoordelijk voor de inhoud van het ei gen clubkanaal. KPN verzorgt de doorgifte van de unieke clubbeelden. 'Flet dagelijkse nieuws gaat een belangrijke rol spelen op Ajax TV,' zei Fontein. Zeven dagen per week is een cameraploeg aanwe zig nabij de ArenA. 'Bijna alles zal te zien op Ajax TV, wanneer de fan het maar wil zien. Naast het actuele nieuws, blijkt onder Algemeen directeur Maarten Fontein wordt geïnterviewd door Ajax TV. supporters bijvoorbeeld ook een grote behoefte aan historische beelden. Verder worden kijkjes achter de schermen genomen en worden ook wedstrijden van onze Al op Ajax TV uitgezon den. Ajax TV is het geschikte medium om de supporters nog meer te betrekken bij onze club.' Clubtelevisie is nieuw in Nederland. Vooral in Engeland, Spanje en Italië hebben de groot ste en bekendste voetbalclubs al langer een eigen station tot hun beschikking. De Nederlandse topclubs kunnen leren van de televisie-ervaringen die onder meer AC Milan, Real Madrid, Liverpool en Manchester United hebben opgedaan met hun eigen kanaal. Via KPN kan de supporter zich abonneren op de digitale (club)kanalen naar keuze. Wat een abonnement kost, is nog niet vast gesteld. Fontein: 'Natuurlijk moet je als club wel waar voor het geld bieden. Ajax.nl en Ajax TV zullen elkaar verster ken. Uiteindelijk valt of staat alles met de prestaties op het veld.' Klaas Jan Huntelaar is de onbetwiste top scorer van de eredivisie in het seizoen 2005- 2006. De 22-jarige spits eindigde na 31 com petitieduels op een totaal van 33 treffers. Huntelaar maakte er zeventien voor sc Heereenveen en zestien in dienst van Ajax. Huntelaar is de zeventiende speler in de eredivisie die dertig doelpunten of meer maakt in een seizoen. Coen Dillen (PSV) is nog steeds recordhouder met 43 treffers in het seizoen 1956-1957. Op de eeuwige ranglijst neemt Huntelaar met 33 doelpun ten de tiende plaats in, gedeeld met Johan Cruijff (seizoen 1966-1967). Henk Groot voert met 41 goals in het seizoen 1960- 1961 nog altijd de Ajax-topscorerslijst per seizoen aan. AZ-aanvaller Shota Arveladze en Feyenoord-spits Dirk Kuyt eindigden dit seizoen samen op de tweede plaats met 22 treffers. De laatste was vorig seizoen top scorer met 29 doelpunten. Tegen RKC bracht Klaas Jan Huntelaar zijn totaal op 33 doelpunten in 34 competitieduels. Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7