43 Naam: Leslie van der Klooster Woonplaats: Beverwijk Leeftijd: 23 jaar Seizoenkaarthouder: Nu niet. Ik ben, nadat ik een tijdje op de wachtlijst had gestaan, wel drie jaar seizoenkaarthouder geweest in de Amsterdam ArenA, maar op een gegeven moment vonden we het niet leuk meer. De sfeer was niet wat ik er van had verwacht. Het liefste ga ik naar avondwedstrijden, want dan heb je toch een ander publiek dan op zondagmiddag, 's Avonds leeft het meer en dan zijn er ook minder van die mensen die tien minuten voor tijd naar huis gaan. Leslie van der Klooster rechts op de foto Mooiste Ajax-doelpunt: 'De pegel van Dani tegen Atletico Madrid.' (De Portugees zag doelman Molina voor zijn doel staan en schoot de bal in een flits met binnenkant links vanaf 25 meter in de kruising, red.). 'Nu vind ik het offensief gezien allemaal wat magertjes. Ik vind dat onder de laatste trainers ook niet het echte aanvallende Ajax-voetbal gespeeld wordt. Het is mij eigenlijk wat te verdedigend.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Ryan Babel heeft op dit moment mijn voorkeur! Hij is zo'n groot talent, heeft zoveel potentie. Ik vind dat hij veel te weinig speelt. Hij is explosief, heeft een geweldig schot en als hij aan de bal is gaat iedereen staan en hoor je de tegenstander al fluiten.' Favoriete speler uit de Ajax-historie 'Jari Litmanen. Als hij aan de bal was, was het magisch. Hij was de koning van het middenveld. Jari bleef altijd rustig aan de bal. Behandelde de bal alsof die van fluweel was. Hij was toch medeverantwoordelijk voor de gouden tijd. Nou ja, niet de echte gouden tijd want dat was in de jaren zeven tig, toen we drie keer achter elkaar de Europa Cup I wonnen. Maar voor 'mijn' gouden tijd.' Favoriete club naast Ajax: 'Dat was van oorsprong Telstar omdat het in de IJmond ligt waar ik woon. Maar na de fusie met Stormvogels is dat niet meer zo. Dat is een grote fout geweest van Telstar. Mijn vader gaat sinds het Stormvogels/ Telstar is ook niet meer en de jeugd uit de buurt komt er niet meer. Wat wel prettig is, is dat AZ het nu zo goed doet. Veel van de zondagsupporters van Ajax, stappen over naar AZ. Net goed. Dan kunnen er tenmin ste mensen het stadion in, die echt van Ajax houden.' Ajax is voor mij: 'Dat wisselt. Soms is het alles. Maar het leven gaat ook gewoon door. Laat ik zo zeg gen: ik hecht geen waarde aan het geloof, maar als ik een God moet noemen, zeg ik: Ajax is mijn God.' Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42