'Als Litmanen aan de bal was, was dat magisch' De supporter aan het woord 41 Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Met mijn vader en mijn ooms. Als het op televisie is, dan gaat mijn moeder altijd maar naar boven. Wij mogen thuis niet vloeken, maar tijdens het voetbal wordt er toch een uitzondering gemaakt.' De media van Ajax www.ajax.nlKick Off, Ajax Magazine) maken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering vertelt Leslie van der Klooster wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Sinds mijn geboorte. Ajax is mij met de paplepel ingegoten. Mijn vader was voor Telstar én ook een hartstikke Ajax-fan. Toen ik werd geboren, kreeg ik een pols bandje van Ajax. Zo eentje uit de jaren tachtig met boven en onder een rode band en zwarte letters. Sinds die mij paste, heb ik hem altijd omgehad. Tot ik hem op een dag kwijt was. Dat vind ik nog steeds zonde.' Eerst bezochte wedstrijd: 'De eerste keer dat ik naar Ajax ging was toen ik in de F-jes zat. Wij gingen met de vereniging, DEM, naar de Meer. Ik vond het mooi om Ajax eens in het echt te zien, maar veel meer van de wedstrijd dan dat het Ajax - MVV was, weet ik niet. Wel herinner ik me dat we zo'n foute pet kre gen met zo'n kartonnen klep. Een paar jaren later, in 1992, ging ik met mijn oom naar een UEFA Cupwedstrijd tegen een Oostblokland. Dat ik mee mocht, vond ik geweldig. Die sfeer, die fakkels! Ik kan me ook nog herinneren dat ik een keer tijdens het Amsterdam Tournament doodziek was, maar ik moest er per se heen. Toen heb ik een handdoek meegenomen en heb ik languit op de stoeltjes gelegen. Dat kon, want het was niet zo druk. Het was lekker weer, dus of ik nou thuis in bed lag, of in het stadion, dat maakte ook niet uit. Dan lig je toch liever in het stadion!' Mooiste Ajax-moment? 'Eigenlijk toch wel 1995, de Champions Leaguefinale. In Wijk aan Zee was het feestweek en daar hadden ze de wedstrijd op een groot scherm in het weiland. Daar ging ik met mijn vader heen, want ik was nog te jong om alleen te gaan. Het was zo mooi. Na de goal van Patrick Kluivert kwam de ontlading. Ik werd door vreemde mannen omhoog getild. Er was vuurwerk, rookbommen. Alles zat er op en er aan.' Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 40