39 Eredivisie, play-offs Zondag 23 april 2006 - de Kuip, Rotterdam - 35.000 Scheidsrechter: Ruud Bossen Feyenoord - Ajax 2-4 (0-2) Scoreverloop: 35. Mauro Rosales 0-140. Klaas Jan Huntelaar, 0-2,50. Nourdin Boukhari 0-3,58. Dirk Kuyt 1 -3,81Nicolae Mitea 1 -4,87. Dirk Kuyt 2-4 Feyenoord: Patrick Lodewijks; Pieter Collen, Ron Vlaar (37. Nicky Hots (52. Ali Boussaboun), Serginho Greene, Pascal Bosschaart (46. Royston Drenthe); Patrick Paauwe, Jonathan de Guzman, Sebastian Pardo; Dirk Kuyt Pierre van Hooijdonk, Salomon Kalou Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Sherif Ekramy, Patrick Mtiliga, Christian Gyan, Mohammed Abubakari Ajax: Maarten Stekelenburg; Emmanuel Boakye, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Tomas Galasek Hedwiges Maduro (70. Olaf Lindenbergh), Nourdin Boukhari; Mauro Rosales (45+1Angelos Charisteas), Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (71Nicolae Mitea) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Ryan Babel, Juanfran, Michael Timisela Nicolae Mitea snelt voorbij Pieter Collen. De Roemeen scoorde na lang blessureleed weer voor Ajax 1 Jan Huntelaar. De Ajacied mocht doorgaan en passeerde doelman Patrick Lodewijks: 0-2. Kort voor rust schoot Salomon Kalou nog op de paal. In de tweede helft - de geblesseerde Rosales was net voor rust vervangen door Angelos Charisteas - deed Markus Rosenberg dat ook, maar na vijf minuten hing de derde Ajax-treffer al in het doel. Charisteas gaf voor, Boukhari kopte van dichtbij raak. Ajax zat op rozen. Zeven treffers moesten de Rotterdammers in veertig minuten ma ken om Ajax alsnog de doorgang naar de fi nale van de play-offs te beletten. Verder dan twee goals van Dirk Kuyt kwam Feyenoord niet. Ajax stelde er bovendien nog een goal van Mitea tegenover, 2-4. Toch kreeg Ajax na de blessure van Rosales nog een tegenslag te verwerken. Hedwiges Maduro verliet het veld en beide spelers zul len waarschijnlijk de finale van de play-offs aan zich voorbij moeten laten gaan. Danny Blind was blij met de zege, maar liep nog niet op de zaken vooruit. 'Er moeten nog twee wedstrijden worden gespeeld om te bereiken waar je op hoopt,' aldus de nuch tere trainer. Ajax Kick Off> play-offs Nourdin Boukhari laat Ron Vlaar achter zich. De eerste horde naar de voorronde Champions League is genomen. John Heitinga viert de zege op Feyenoord vanaf de rug van Nourdin Boukhari.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38