Ajax ook in de Kuip de baas over Feyenoord Feyenoord - Ajax 38 Trainer Danny Blind koos in de tweede wedstrijd tegen Feyenoord in de play-offs voor dezelfde elf spelers om de in de eerste wedstrijd verdiende 3-0 zege in de Kuip te verdedigen. Collega Erwin Koeman moest daarentegen, deels noodgedwongen, drie andere spelers opstellen. Pieter Collen was weer fit en Pierre van Hooijdonk en Sebastian Pardo vervingen de geschorste Romeo Castelen en André Bahia. Blind waarschuwde vooraf voor te vroege euforie bij de Ajacieden, want de fraaie overwinning was slechts een goede uit gangspositie en niet meer dan dat. Want als Feyenoord vroeg zou scoren, zou het uitzin nige Rotterdamse publiek wel eens het juiste zetje kunnen geven richting een stunt. Dat had kunnen gebeuren. Zoals verwacht stond Ajax vanaf het eerste fluitsignaal van Ruud Bossen, hij verving de gebles seerde Ben Haverkort, zwaar onder druk. Het slechtst denkbare scenario werd bijna werkelijkheid toen Pardo na vijf minu ten een opgelegde kans kreeg. De Chileen schoot echter naast. 'Als Feyenoord op 1-0 was gekomen,' filosofeerde Blind na afloop. 'Dan hadden ze misschien vleugels kunnen krijgen. Maar dan nog was het pas 1-0 en geen 4-0.' Na het stormachtige begin luwde de aan valsdrift van Feyenoord enigszins en bleek de scherpte van Mauro Rosales eens te meer. Profiteerde hij vorige week al van een fout van Bahia, in de Kuip maakte hij opnieuw optimaal gebruik van een defensieve bloo per, dit keer van Pascal Bosschaart. Beheerst schoot hij de 0-1 langs Patrick Lodewijks. Erwin Koeman reageerde direct en haalde Ron Vlaar uit het veld voor de offensief in gestelde middenvelder Nicky Hofs. De oud- Vitessespeler claimde kort na zijn entree al een strafschop, maar daar wilde Bossen niets van weten. Dat wilde hij ook niet van een vermeende buitenspelsituatie met Klaas Feest bij de Ajacieden na de goal van Klaas Jan Huntelaar. play-offs Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37