Ajax in derde Klassieker wel langs Feyenoord Ajax - Feyenoord 36 In de belangrijkste van de twee Klassiekers van dit seizoen in eigen huis slaagde Ajax er wél in Feyenoord te verslaan. Bleef de Amsterdamse club in de competitie aan de verkeerde kant van de score, in de eerste play-offwedstrijd sloeg de thuisploeg hard toe: 3-0. Vooraf had iedereen toch wel Feyenoord als favoriet getipt. De ploeg had volgens velen een uitstekend seizoen achter de rug, maar gemakshalve werd er voorbij gegaan aan het feit dat in de knock-outtoernooien van deze voetbaljaargang de Rotterdamse formatie akelig slecht presteerde. Zowel in het UEFA Cuptoernooi als de nationale bekercompetitie viel het doek voor de ploeg van trainer Erwin Koeman al na een ronde. Terwijl Ajax in de Champions League keu rig overwinterde en nog een knappe wed strijd speelde tegen Internazionale. In de nationale beker haalde de Amsterdamse Mauro Rosales viert zijn openingstreffer. ploeg zelfs de finale. Die ervaring kwam Ajax uitstekend van pas tegen Feyenoord in de Amsterdam ArenA. Hoewel de gasten goed start ten - ook vanwege het matige begin van Urby Emanuelson - voorkwam Maarten Stekelenburg een achterstand. Prompt was het de thuisploeg die de openingstreffer liet aantekenen. André Bahia gleed in de 27ste minuut weg en Mauro Rosales kon profite ren. De Argentijn schoot aanvankelijk tegen de lat maar werkte de bal in de rebound alsnog in het doel: 1-0. Het leed was voor Bahia nog niet geleden, want na een uur spelen bewees hij zijn ploeg opnieuw een slechte dienst door een tweede gele kaart te krijgen. Tien minuten later moest ook Ajax verder met tien man. Koud zeven minuten in het veld schopte invaller Steven Pienaar rond de middenlijn Dirk Kuyt even hard als onnodig tegen de grond. Van een overtal moesten de Ajacieden het niet hebben. Tot wanhoop van Feyenoord-trainer Erwin Koeman straf ten de Amsterdammers de chaos in de Rotterdamse gelederen hard af. Wanorde die curieus genoeg leek te worden ingeleid door de rode kaart van Pienaar. Alsof de Rotterdammers meer moeite hadden met tien, in plaats van elf Ajacieden. Want na een vrije trap van uitblinker Nourdin Boukhari prikte John Heitinga knap de 2-0 binnen en een minuut la ter kopte Klaas Jan Huntelaar op bijna dezelfde positie een voorzet van Mauro Rosales binnen, 3-0. 'Zeer amateuristisch,' kwalificeerde Koeman het vergeefse verweer voorafgaand aan de goals van Heitinga en Huntelaar. 'Ik moet me inhouden, maar ik neem dit de spelers zeer kwalijk.' Een rode kaart voor Romeo Castelen, die de door gebroken Huntelaar vloerde, maakte het drama voor de bezoekers compleet. play-offs Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35