Waardevolle winst in Waalwijk RKC - Ajax 34 Danny Blind: Laten we vooral alle goede dingen uit de af gelopen maanden mee nemen, de play-offs in De winst die Ajax boekte op RKC Waalwijk was de derde zege op rij. In de duels waarin de Amsterdammers het weer moesten la ten zien, stonden er na 90 minuten goede resultaten op het bord. Het begon met de 1-0 zege op AZ, kreeg in de slotfase van Ajax - Vitesse met een benauwde 2-1 een vervolg en eindigde in Brabant met een 2-4 overwinning. Die negen punten bleken uit eindelijk goed voor een vierde plaats. Goed ge voetbald werd er echter lang niet altijd. In het laatste duel van de reguliere competitie kwamen gelukkig weer positieve geluiden door. Zo kon Urby Emanuelson spelen en viel ook Steven Pienaar na weken afwezigheid in. Blind probeerde tevens een nieuwe aan- Urby Emanuelson keerde terug in de basisopstelling van Ajax. valsvariant uit met Ryan Babel op de lin kervleugel en Markus Rosenberg achter Huntelaar 'op tien'. Lang duurde die strijd wijze niet, want de Zweedse spits moest na twaalf minuten al geblesseerd van het veld. Nourdin Boukhari was zijn vervanger. Kort na de treurige aftocht van Rosenberg, ontdeed Anthony Lurling zich van John Heitinga en scoorde hij de openingstreffer. Dit tot protest van de Ajax-verdediger die seri eus dacht aan obstructie in het duel dat hij met de doelpuntenmaker uit vocht. Heitinga haalde op passende wijze zijn gram door acht minuten later met zijn linkervoet met een droog schot de gelijkmaker binnen te schieten. Een kleine twintig minuten later hielp Stephan Keller Ajax in het zadel. De RKC- verdediger veranderde, met een gele kaart op zak, de bal met zijn hand zo opzichtig van richting, dat Van Huiten niets an ders kon doen hem met een tweede gele kaart van het veld te sturen. De toegekende strafschop werd door de topscorer van de Eredivisie, Klaas Jan Huntelaar, hard raak geschoten: 1-2. 'Wij waren gelukkig dat we met die voor sprong de rust in gingen en dat we in de tweede helft nog slechts tegen tien man hoefden te voetballen,' vond Danny Blind. 'Want het had anders kunnen aflopen.' Dat gebeurde niet, want Nourdin Boukhari besliste het duel: 1-3. 'De wedstrijd was daarmee gelopen. Helemaal met een goede score en met een numerieke overmacht. We verzuimden zelfs nog naar een grotere score uit te lopen. Maar laten we het vooral po sitief bekijken: deelname aan de play-offs is afgedwongen', aldus Blind. play-offs Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33