33 Hartverwarmend Ajax en FC Groningen: twee keer 3-2 Baas in eigen huis waarmaken. De verdediger haalde vooral in het begin van dit seizoen een hoog niveau, maar bleef later na nieuwe blessures wat in de schaduw van Sankoh. Nevland, met zestien treffers in twintig wedstrijden de revelatie van vorig seizoen, kende door bles sures een matige eerste seizoenshelft. In het nieuwe kalenderjaar scoorde hij echter eens per twee wedstrijden en dat is een prima moyenne voor een spits van FC Groningen. De nieuwelingen van vorig en dit seizoen vormden samen met de oudgedienden een hechte groep die vooral in de Euroborg tot hartverwarmend voetbal in staat bleek. Tussen spelers, trainers en supporters is in de nieuwe voetbaltempel een hechte band ontstaan. En hoe de uitkomst van een eventuele tweestrijd tegen Ajax ook zal zijn, In de competitie wonnen Ajax en FC Groningen beide hun thuiswedstrijd met 3-2. In de play-offs zou dan een verlenging of strafschoppen noodza kelijk zijn om een winnaar aan te kunnen wijzen. In de ArenA was eind december alleen de slotfase spannend, toen Ajax een 3-0 voorsprong nog bijna in zijn geheel uit handen gaf. Op 19 maart in Euroborg scoorden beide clubs om en om. Groningen opende de score en won derhalve. Opvallend waren de goede prestaties van FC Groningen in eigen stadion. Maar liefst dertien van de zeventien competitiewedstrijden werden in winst omgezet. Alleen van Sparta werd verlo ren. Buiten Groningen ging het een stuk minder. Tegenover negen nederlagen staan slechts drie overwinningen. Opvallend zijn ook de goede prestaties tegen de clubs uit het linkerrijtje en de zwakke prestaties tegen de minder sterke clubs. Om met dat laatste te beginnen: FC Groningen verloor zes punten van Sparta, vijf van Heracles en verloor ook nog eens uit van ADO en Willem II. AZ en PSV konden daarentegen niet van Groningen winnen. Ajax en Feyenoord lukte dat slechts een maal. FC Groningen troefde bovendien alle directe concurrenten voor Europees voetbal in Groningen af en versloeg Utrecht en Roda JC ook nog eens in hun eigen stadions. voor club en supporters kan het seizoen niet meer stuk. De 'boeren' gaan immers voor de zevende keer Europa in. Bovendien lijkt de club in staat om zich voor volgend seizoen te versterken. Dat zal nodig zijn ook aangezien de huidige selectie te klein is voor een club die Europees voetbal gaat spelen. Behalve een spits (zie kader) wil FC Groningen nog twee nieuwe spelers aan de selectie toevoegen. Daarnaast krijgen zes toptalenten uit de eigen jeugdopleiding een contract. De laatste keer dat Ajax en Groningen elkaar ontmoetten was in het nieuwe Euroborg Stadion. Het werd 3-2 voor de noorder lingen. Ajax Kick Oft> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32