32 DE TEGENSTANDER Groningen-trainer Ron Jans is door het dolle nadat zijn team zich geplaatst heeft voor de play-offs en Europees voetbal. bescheiden in doelstelling en verwachtingen. Het streven was de twaalfde plaats van het voorafgaande seizoen te verbeteren en ook het toen veroverde puntentotaal van veertig. Een groot deel van de supporters was scep tisch aan het begin van het seizoen. Langs het trainingsveld en op diverse internetfora werden vraagtekens gezet bij de omvang van de selectie en de kwaliteit van de vijf aanwin sten. Tien spelers waren vertrokken onder wie de geliefde Braziliaan Hugo en de local heroes Drent, Elshot en Van Gessel. Slechts vijf nieuwelingen kwamen er voor terug. Na een slechte competitiestart, met onder meer drie nederlagen tegen RKC, Heracles en Sparta op rij, predikten sommige fans de revolutie. Het 'bestuur' moest oprotten, evenals grappenmaker Jans. Een aantal spe lers werd een enkele reis naar kleine broer Veendam aanbevolen, maar zesdeklasse amateurs was ook goed. Zo gaat dat in de opportunistische voetbalwereld. Niet alleen in Groningen, maar overal waar fans voet bal met passie en hartstocht beleven. Gaandeweg bleken alle vijf nieuwelingen echte aanwinsten. De een (Lindgren, Van de Laak) kwam wat langzamer op gang dan de ander (Levchenko, Cornelisse, Silva), maar uiteindelijk zijn ze alle vijf van grote waarde geweest dit seizoen. Een flink aantal nieuwelingen van vorig seizoen heeft zich bovendien uitstekend ont wikkeld. Sankoh en Buijs voorop, maar ook Roorda en Fledderus. Ex-Ajacied Luirink bevestigde de goede indruk die hij al een jaar eerder tijdens de oefencampagne had gemaakt, maar door een gescheurde kruis band en langdurige revalidatie niet kon FC Groningen-trainer Ron Jans heeft dit seizoen vanwege een krappe selectie geregeld moeten improviseren. De A-selectie van de Groningers telde slechts negentien spelers, waaronder twee keepers. Twee van hen, reservedoelman Jeroen Lambers en oud-Ajacied Kiran Bechan, startten niet eenmaal in de basis. Alleen doelman Bas Roorda miste geen enkele minuut. Uit onder staande basisplaatsenstatistiek blijkt hoe vaak Jans door blessures en schorsingen zijn elftal heeft moeten aanpassen. Door de langdurige blessures van Salmon, Nevland en Van de Laak heeft FC Groningen vooral in aanvallend opzicht veel moeten inleveren. De komst van een extra spits heeft voor volgend seizoen dan ook de hoogste prioriteit bij de Groningers. Bas Roorda 34 Gibril Sankoh 20 Danny Buijs 32 Koen van de Laak 20 Paul Matthijs 29 Gijs Luirink 19 Yuri Cornelise 26 Bruno Silva 18 Evgeniy Levchenko 26 Glen Salmon 16 Rasmus Lindgren 25 Mathias Florén 16 Antoine vd Linden 24 Mark-Jan Fledderus 12 Erik Nevland 23 Stefano Seedorf 11 Arnold Kruiswijk 21 Valery Sedoc 2 play-offs Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 31