Seizoen kan niet meer kapot voor FC Groningen 31 Linksbuiten Jans tekst Wim Masker Tegenstanders van de play-offs zullen gruwelen van een finale tussen Ajax en FC Groningen. Zij hadden ongetwijfeld veel liever Feyenoord en AZ om kwalificatie voor de voorronde van de Champions League zien strijden. Ajax en FC Groningen, de nummers vier en vijf van de Eredivisie, hebben er maling aan. Gaat het trouwens in Europees voetbal ook niet vaak om wie er over twee wedstrijden de beste of de gelukkigste is? Dat weten ze ook in Alkmaar en Rotterdam maar al te goed. Europees voetbal halen is al schitterend voor een club als FC Groningen, maar helemaal wanneer dat totaal onverwacht komt. Op zondag 16 april, eerste paasdag, was dat het geval. Door een gelijkspel in Enschede tegen FC Twente en een uitglijder van FC Utrecht in de eigen Galgenwaard te gen Willem II kreeg FC Groningen de vijfde plaats in de schoot geworpen. Daarmee was rechtstreekse plaatsing voor Europees voetbal voor de ploeg van trainer Ron Jans plotsklaps een feit. De ontlading in Groningen was enorm. Flet leidde tot een in allerijl georganiseerd supportersfeestje op de Grote Markt. Bijna tienduizend mensen stroomden toe. Sommigen lieten hun paas- diner er voor staan. FC Groningen had dan ook al in geen veertien jaar meer Europees voetbal gespeeld. De subtopper van weleer was een grijze muis geworden, die zelfs voor twee seizoenen naar de Eerste Divisie was verbannen. Tijdens een historisch seizoen, waarin het aloude Oosterparkstadion werd vervangen door de imponerende Euroborg, heeft FC Groningen het grauwe imago van zich afgeschud. Voor FC Groningen is het 23 jaar geleden dat de club voor het eerst een Europees ticket verwierf. Wie er toen ook al bij was? Ron Jans. Twaalf doelpunten maakte de huidige coach toen als linksbuiten voor FC Groningen. Was FC Groningen een kleine kwart eeuw geleden met toptalenten als Ronald en Erwin Koeman een van de fa vorieten voor het behalen van Europees voetbal, dat was de club aan het begin van dit seizoen zeker niet. Ook niet on der onafhankelijke 'kenners'. In de seizoen gids van Voetbal International mochten elf min of meer erkende voetbaljournalisten de eindstand van de Eredivisie voorspellen. Zij waren daarin tamelijk eensgezind. FC Groningen zou volgens hen elfde, twaalfde of dertiende worden. De club zelf was ook Ajax Kick Off> play-offs Verdediger Gibril Sankoh van FC Groningen tegen Fortune van FC Utrecht.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30