'Het wordt sowieso lastig' De Cler en Timmer over de play-offs: DETEGENS 29 Tim de Cler begon zijn profcarrière met vijf seizoenen in Ajax 1Henk Timmer was in zijn lange loopbaan een jaargang reservedoelman van de Amsterdamse hoofdmacht. Vandaag staan de twee internationals met AZ in de Amsterdam ArenA. 'De tweede plaats is héél belangrijk,' meent AZ-doelman Henk Timmer. 'Afgelopen sei zoen eindigden we als derde en dit seizoen hebben we weer meer punten behaald.' Toch zal de doelman - net als zijn teamge noten - licht gefrustreerd zijn dat in tegen stelling tot vorige jaren de tweede plek dit seizoen voor de eerste maal geen recht geeft op voorronde Champions League. Timmer: 'Het is inderdaad vreemd dat de nummer twee - ook als die dertig punten voorsprong op de achtervolgers had gehad - toch nog naast de Champions League kan grijpen. De nummer vijf kan daar met vier goede wedstrijden wél weer in terechtkomen.' Timmer, die in het seizoen 2002-2003 twee competitieduels speelde voor Ajax (waaron der één helft tijdens de 6-2 overwinning tegen AZ), maakt het niet uit wie de tegenstander van AZ is in de play-offs. 'Het zijn topduels op zich, te vergelijken met Europa Cup. En we hebben de laatste jaren bewezen dat we goed zijn in dat soort wedstrijden. Natuurlijk had den we ons liever direct gekwalificeerd voor de voorronde van de Champions League, maar met de motivatie zullen we geen pro bleem hebben. We wisten van tevoren dat we als nummer twee in de play-offs terecht zouden komen. We moeten er klaar voor zijn, wie de tegenstander ook is.' Henk Timmer, de keeper van AZ, praat in op ploegmaat Barry van Galen. Tim de Cler in duel met een andere oud-Ajacied, Dave van den Bergh. Tim de Cler speelde 76 competitieduels voor Ajax, waarna hij de Amsterdam ArenA verruilde voor de Alkmaarder Hout. 'Het is natuurlijk bijzonder om in één seizoen vier keer tegen Ajax te spelen. Maar verder had het me niet uitgemaakt wie we hadden getroffen in de play-offs. Ik heb nooit het ge voel gehad dat ik terugwilde naar Ajax, daar ben ik best nuchter in. Om me heen wordt veel tegen me gezegd dat ik nu de linksback van Ajax had kunnen zijn. Daar kan ik wel over fantaseren, maar ik concentreer me lie ver op de dingen die ik bij AZ nog kan berei ken.' Ook Tim de Cler noemt het 'zuur' dat AZ ondanks de tweede plek toch nog aan de bak moet in de play-offs. 'Ik vind die play offs niets, helemaal niet vanwege de plek waar we dit seizoen zijn geëindigd. Ik ben van mening dat een club Europees voetbal over 34 wedstrijden moet verdienen, en dat geldt ook voor de Champions League. Ajax draait niet zo goed, dus ben je snel geneigd tegen ze te willen spelen, maar ze blijven gevaarlijk. Maar FC Utrecht, FC Groningen en Feyenoord zijn net zulke moeilijke tegen standers. Het wordt sowieso lastig.' Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28