De volwassenwording van een aankomende topclub Volwassen 27 tekst Daan Schippers Een keer werd AZ kampioen van de Eredivisie. In het seizoen 1980-1981 lieten de Alkmaarders de traditionele topdrie achter zich. De ploeg van trainer Louis van Gaal presteert dit seizoen wéér erg goed, zelfs beter dan afgelopen jaar. AZ is volwassen geworden. De succesreeks die onder Co Adriaanse werd ingezet, kent voorlopig nog geen einde. Afgelopen jaar was de derde plaats en de halve finale in de UEFA Cup het maximaal haalbare voor AZ. Het leek een prestatie die niet te overtreffen viel, besefte ook Adriaanses opvolger Louis van Gaal. Waar in de publieke opinie de Alkmaarders golden als kampioenskandidaat, wilde Van Gaal daar niets van weten. En toch slaagde hij er in om AZ beter te laten presteren dan de afgelopen jaargang, toen de club in het zicht van de finish op de knieën zeeg en Ajax nog in volle vaart voorbij kwam rennen. Feit is dat AZ ook aan het einde van dit seizoen op haar tanden loopt. Dat is niet zo zeer te zien aan de resultaten, maar vooral aan het spel. In de loop van het seizoen is het frivole, snelle aanvalsspel van de Alkmaarders steeds minder te zien. Slechts bij vlagen wordt de tegenstander nog dol gedraaid. Degelijkheid is daarvoor in de plaats gekomen. Afgelopen seizoen stortte de ploeg in de laatste wedstrijden van het seizoen volledig in, dit seizoen worden de punten in ieder geval nog binnengehaald. AZ is volwassen geworden. Spelers als Henk Timmer, Kenneth Perez en Barry van Galen gaan al langer mee en weten waar het op dit niveau om gaat. Jongens als Joris Louis van Gaal was onlangs voor het eerst als coach van de tegenstander van Ajax in de Amsterdam ArenA. Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 26