i ui A-selectie Emmanuel Boakye EMMANUEL BOAKYE17 JC mocht hij tien minuten voor tijd inval len. 'Ik was héél erg blij toen ik hoorde dat ik me bij de selectie moest voegen. Gerard van der Lem stuurde met het veld in en zei me dat ik moest laten zien wat ik kan. Het was te kort om echt iets te laten zien, maar het ging wel redelijk. Het is zaak om de zenuwen van je af te schudden op het moment dat je het veld betreedt en dat lukte gelukkig.' Het bleef aanvankelijk bij een optreden. Boakye speelde verder zijn wedstrijden met het Beloftenelftal. Na de winterstop echter werd hem meegedeeld dat hij vanaf het begin van het nieuwe kalenderjaar met de A-selectie zou trainen. Door te trainen bij het eerste en zijn wedstrijden te spelen met Jong Ajax, voelde hij zich met geen van beide teams echt verbonden. 'Pas als je wedstrijden speelt en mee kunt helpen punten te pakken, voel je je pas onderdeel van het team,' vindt Boakye. En dat gevoel heeft hij de laatste paar weken. De laatste drie wedstrijden van de reguliere compe titie kon de verdediger op een basisplaats rekenen, zij het vanwege blessures van Trabelsi en Grygera. De wedstrijden te gen Feyenoord waren voor hem bijzonder. 'Feyenoord brengt veel strijd, Ajax veel techniek. Daardoor zijn die duels altijd interessant. Ik denk ook dat Feyenoord op een bepaalde manier tegen Ajax opkijkt, Ajax heeft tenslotte toch meer prijzen ge wonnen.' Ook in de tweede ronde van de play-offs verwacht de verdediger een interessante strijd. 'Groningen is defensief sterk. En Van Gaal van AZ heeft veel kennis. Aan hem heb ik mijn profcarrière eigenlijk te danken. Maar als wij als team en individu voor honderd procent er staan en de tegenstander, welke dan ook in de tweede ronde, doet dat ook, dan zal blijken dat Ajax meer kwaliteit heeft.' Hardop hoopt Boakye dat hij AZ treft in de tweede ronde. 'Dan kan ik Van Gaal laten zien waar ik nu sta. En ik verwacht dat ik nog veel meer kan laten zien. Aan het publiek. Ik heb grote dromen, dat zal nog blijken.' Ajax Kick Off> play-offs PositieVe ^SogelBjcmreehtl Vorige clubs 24-09-2005, Debuut Ajax Ajax-B°dat5C<- Wedstrijden/doelpunten Ajax Competitie Totaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17