15 Van Gaal De verdediger in duel met oud-Ajacied Youssouf Hersi. samen met mijn vader gemaakt, maar het was zeker mijn eigen keuze. Ik ben nooit bang geweest niet te slagen in iets, ik heb vertrouwen. Mijn geloof is mijn houvast. Het talent heb ik gekregen, aan mijn min punten kan ik werken. En ik had ook nog het juiste geluk dat ik naar Nederland kon. Want dat hebben veel mensen in Ghana niet. Die hebben wel talent, maar niet de goede kansen.' Het geduld van Boakye werd beloond. Bij FC Utrecht speelde hij vaak op 'tien' en werd hij fysiek sterker en conditioneel beter. Pas later bij Ajax ging hij naar de ver dediging. Na drie jaren in de jeugd bij FC Utrecht te hebben gespeeld, kreeg Boakye opnieuw de keuze: Feyenoord, Vitesse of Ajax. De Ghanees hoefde toen niet meer na te denken. 'Ik vond het het goede moment, ik koos voor Ajax. Het was een kwestie van gevoel en het gevoel bij Ajax was goed.' Bij de club uit de hoofdstad belandde Boakye in de BI bij Heini Otto. 'Ik moest me op nieuw aanpassen, want bij Ajax werd, in tegenstelling tot FC Utrecht, veel meer op techniek getraind en gespeeld. Ik moest veel meer met de bal doen. Otto was een goede trainer. Hij had niet alleen belangstelling voor het voetbal, hij was ook geïnteres seerd in de persoon achter de voetballer. Dat vond ik heel prettig, daardoor voelde ik me thuis bij Ajax.' Van het team van Otto stroomde Boakye door naar de Al. Een seizoen later kreeg hij zijn eerste teleurstelling te verwerken. 'Ik was in de zomer op vakantie in Ghana. Vanwege familieomstandigheden kon ik niet op tijd terug zijn in Nederland. Ik werd teruggezet naar de A2 van Dick de Groot. Voor veel jongens betekent de A2 een eind station bij Ajax. Ik dacht ook dat ik aan mijn laatste seizoen bezig was. Maar de trainer zag het toch wel in me zitten. Dick de Groot ging met Louis van Gaal, destijds technisch directeur bij Ajax, praten. Hij vroeg hem nog een paar wedstrijden van me te bekijken. Van Gaal zag me nog een paar keer spelen en besliste dat ik op ama teurbasis bij Jong Ajax mocht spelen.' Weer had Boakye dat juiste beetje geluk. Zijn eerste contract tekende Boakye in mei 2005, onlangs werd dat verlengd. 'Ik deed alles wat ik kon om dat contract te verdie nen. Je moet bij alles wat je doet tot het uiterste gaan. Als jij honderd procent geeft, doet God de rest. Dat was een begin.' Het debuut in het eerste elftal volgde begin dit seizoen. In de thuiswedstrijd tegen Roda Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15