13 Herenigd Talent .BO/ iets anders om mee te voetballen, als het maar rond was.' Rond zijn zevende levens jaar kreeg de kleine Emmanuel zijn eerste voorproefje van hoe het moest voelen om een populaire voetballer te zijn. Zijn oom zag al enig talent in zijn neefje en gaf hem voor zijn verjaardag een godsgeschenk: een voetbal. 'Ik was meteen de held van het dorp,' grijnst Boakye. Maar die roem duurde niet eeuwig. 'Op een dag waren we aan het voetballen en vloog de bal over de omheining van het huis van een buurman. Iedereen was bang voor die man, dus nie mand durfde de bal te gaan halen. Die mid dag voetbalden we niet meer, de volgende dag maar gewoon weer met sokken.' Het vertrek van zijn vader bleek het eerste 'gelukje' voor Boakye. 'Toen ik een jaar of zeven was vroeg ik aan mijn moeder of ik naar mijn vader in Nederland mocht. Ik miste hem. Iedereen in Ghana wilde naar Europa, daar hoorde je mooie verhalen over. Dat wilde ik ook wel. Mijn tante, die ook in Europa woonde, was bij ons op bezoek en nam me mee te rug.' Het was hartje winter toen de jonge Boakye in Nederland werd herenigd met zijn vader. 'Ik moest me enorm aanpassen, maar dat was geen probleem. Het was mijn keuze om naar Nederland te gaan, dus daar kwam ik niet meer op terug, zelfs niet door de kou. Ik sprak de taal heel snel. Daarna mocht ik van mijn vader kiezen welke sport ik wilde doen. Daar hoefde ik niet lang over na te denken. Iedereen heeft van God iets speciaals gekregen; het gaat erom wat je daarmee doet. Ik kreeg voetbaltalent. Ik wist toen al dat ik voet baller wilde worden.' Zijn vader schreef hem in bij Zuidvogels toen Emmanuel acht jaar was. Bovendien mocht hij een paar voetbalschoenen uitkiezen. Hij koos voor Umbro-schoenen, de sponsor van Ajax des tijds, omdat daar een logootje van Ajax op stond. 'Het was mijn eerste paar, en ik heb er sindsdien elke dag goed voor gezorgd.' Het talent van Boakye, dat zijn oom als eerste zag, werd ook in Nederland opge merkt. Boakye werd uitgenodigd voor de Talentendagen van Ajax. 'Ik kwam door de eerste twee ronden, bij de derde viel ik af, maar iemand van Ajax vertelde me dat ze me in de gaten zouden blijven houden.' En zo geschiede, want als twaalfjarige werd hij opnieuw gevraagd voor Ajax. Maar de club uit Amsterdam was niet de enige belangstel lende. Ook Vitesse, Feyenoord en Utrecht wilden het talentje graag in hun jeugdop leiding. Boakye koos voor FC Utrecht. 'Ik vond Ajax misschien wel een beetje te hoog gegrepen, Vitesse vond ik te ver weg. Ik dacht: ik ga eerst Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13