Emmanuel Boakye heeft het juiste beetje geluk tagg|É Boakye speelde tot voor kort regelmatig met Jong Ajax op de Toekomst. Emmanuel Boakye lijkt min of meer geruisloos de selectie ingeslopen. Hij debuteerde in de thuis wedstrijd tegen Roda JC in september vorig jaar, sinds de winterstop traint hij met de A-selectie. Het typeert de 21 -jarige verdediger: veel drukte en ophef is niet aan hem besteed. 'Ook via een omweg kan het goed uitpakken,' stelt de Ghanees vol zelfvertrouwen. Hij vertrouwt op zichzelf, God en een beetje geluk. In de tweede ronde van de play-offs hoopt hij de man weer te ontmoeten aan wie hij zijn carrière bij Ajax te danken heeft: Louis van Gaal. tekst Bregje Wouters foto's Louis van de Vuurst Met een grenzeloos vertrouwen in zichzelf en God werkt Boakye keihard om zijn dro men te laten uitkomen. 'Als je zelf honderd procent geeft voor wat je wil bereiken, doet God de rest,' is zijn credo. Maar de verdedi ger, van wie maar liefst drie ooms bisschop zijn, geeft toe dat je ook een beetje van het juiste geluk nodig hebt. En dat geluk heeft hij gehad, zoveel is in ieder geval een aantal keer gebleken. In een klein dorpje in Ghana werd Boakye eenentwintig jaar geleden ge boren. Zijn vader vertrok kort na zijn geboorte naar Nederland en liet Emmanuel met twee zussen en zijn moeder achter. Het kleine jongetje was in zijn vrije tijd voort durend aan het voetballen. 'Achter ons huis was een open plek, een soort veldje. Daar voetbalde ik altijd met vriendjes. Zodra we een beetje vrije tijd hadden, waren we daar te vinden. We gebruikten meestal sokken als bal, want een echte bal hadden we niet. Als het geen sokken waren, gebruikten we play-offs Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12