VOORWOORD I/LAAR VERSUS HUNTELAAR De één maakte naam als niet te remmen goaltjesdief, de ander maakte furore door de vakkundige, koele en bijna Italiaanse wijze waarop klassespitsen aan banden werden gelegd. Behalve dat grote verschil zijn er vooral overeenkomsten tussen Klaas Jan Huntelaar en Ron Vlaar. Beiden hebben die nuchtere karaktertrek, zijn gezegend met een groot voetbalta lent en waren dit seizoen de 'must haves' van de Eredivisie. De interesse van Ajax en Feyenoord, 's lands grootste en populairste clubs, was het logi sche gevolg. Huntelaar prefereerde een overstap naar Ajax boven de gang naar Feyenoord, Vlaar deed het tegenover gestelde. Beiden zullen geen spijt hebben gehad van die beslissing. Vlaar was vanaf de eerste seconde basisspeler en miste in de competitie geen minuut, terwijl Huntelaar er lustig op los scoorde. Spijt was er ook niet bij Feyenoord, dat met Vlaar de gewenste defensieve versterking kreeg waar het jaren mee vooruit kan. Ook Ajax zal de vele gespendeerde mil joenen om Huntelaar binnen te halen niet hebben betreurd, niet in het minst omdat de hoofdstedelingen zonder de 'Hunter' uitgeschakeld waren geweest in het bekertoernooi en geen uitzicht meer hadden gehad op het Champions League-ticket. Vandaag staan de 'must haves' van afgelopen winter tegenover elkaar. Wie zal wie beteugelen? De sleutel tot de victorie in dit cruciale duel lijkt in handen te lig gen van twee groeibriljanten, die in sneltreinvaart hun naam hebben gevestigd. Vlaar versus Huntelaar: het affiche is om van te smullen. Veel plezier!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5