Feyenoord is hard op weg naar het honderdjarig bestaan. In 2008 is het zover, als de club het eeuwfeest viert. Het wedstrijdmagazine dook alvast in de rijke historie, deed een willekeurige greep en zette een aan tal feiten met betrekking tot club en stadion op een rij tje. Vandaag: 17 april tot en met 23 april. I GEBEURTENIS té.%' "f? De van Go Ahead gekomen international Gerrit Hulsman wordt als eerste Feyenoord-speler fLaèiÊÈmk I ii miii- „i£i~i Adriaan Koonings speelt zijn enige wedstrijd in Oranje en verliest met 1-0 van Duitsland. Puck van Heel speelt zijn eerste wedstrijd in Oranje in Zürich tegen Zwitserland (4-1). Kees van Dijke en Bertus Bul zijn ook geselecteerd. Puck krijgt een vaste plaats in Feyenoord 1 omdat Cor van der Velde zich vrijwillig terugtrekt. Door met 2-4 van ZFC in Zaandam te winnen, wordt Feyenoord afdelingskampioen. In zestien wedstrij den zijn maar vier punten verpeeld Als een gevolg van het tijdelijke verbod in Rotterdam wedstrijden voor publiek te spelen, moet Feyenoord de wedstrijd tegen Heerenveen afwerken op het veld van Ajax in Amsterdam. Feyenoord wint met 2-1 Vanaf deze datum wordt het Feyenoord door de bezetter verboden in het stadion te voetballen. In het Feyenoord-stadion wint Nederland met 8-1 van Curasao. De enige Feyenoorder in het Nederlands Elftal is Coen Moulijn. Hij maakt het vijfde doelpunt. Voor de wedstrijd Ajax-Feyenoord in het Olympisch Stadion worden de jeugdige Feyenoord-supporters onge duldig. Zij kunnen niet wachten tot de klok half twee wijst, waarop een groep over de afrastering springt om met vlaggen en rood-witte paraplus in een kring een krijgslied te laten horen. Manager Guus Brox is benoemd tot directeur. Tot aan zijn pensioen op 1 juni 1977 zal hij deze functie vervullen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 46