fidfa M COLUMN COR CROOSWIJK Dacht ik laatstleejen keer toen ik dat rijtje ooverleeden Faainoortmense deej opsomme dat we 't voorloopig wel hadde gehad met die ellende, nou ken ik d'r helaas toch weer eentje aan toevoege. De 73-jarige Jacques Meertens, die veele jaare de Faainoorttaalente door geheel Nederland deej vervoere met ze bussie, wer in ze portiek neergestooke door hangjongere die hij op d'r gedrag aansprak. Een paar daage laaters deej ie ooverlijde. Schandaalig, maar 't schijn teegewoordigs normaal te weeze. Maar ja mense, hangjon gere benne geen voetbalsupporters, want die worde vaak al bij voorbaat veroordeeld. Iedere supporter die ze eige per ongeluk erges verkeerd doet begeeve loop 't risiko om mini maal zes maande naar de bank thuis te worde verweeze. Maar die willekeurigheid deeje de Roda-supporters, die laatstleejen in 020 werde opgepakt, niet pikke. Die stapte met ze alle naar de rechter. En gelukkig benne d'r toch ook verstandige rechters in dit land, want de eedelachtbaare in Utrecht veegde de opgelegde stadionverboode bekant van taafel. En die van de KNVB deeje alleen maar huilebalke en benne vervolges in hooger beroep gegaan. Want dat 't gewoone recht ze beloop krijg dat ken in 't Zeister bos natuurlijks niet. Daar bepaale ze zelluf wel wanneer en waarvoor ze straffe uit wille deele. Maar als dan die Scheerenmaar van AZ zelluf wil uitmaake dat ie een bestuurslid uit de hoofdstad een stadionverbod op doet legge, wie doet d'r dan weer moord en brand schreeuwe? Juist, de voorzitter van 't Zeister Bos! Want meede-booboo's benne natuurlijks onschendbaar, gewoone suppor ters daarenteegen motte d'r eige in hun lot schikke. In Nederland doet men al jaare schreeuwe om een voetbalwet, maar die doet er feitelijks al lang weeze hoor. Als voetbalsupporter geeve ze je gewoon straffe die meesten tijds niet in verhou ding staan met de straffe voor dezelfde mis- grijpe in de gewoone samenleeving. Natuurlijk doen d'r rond 't voetbal wel 's zaake gebeure die 't maanlicht niet kenne verdraage. En als iemand, om welke reede dan ook, niet gewenst is wordt tie d'r gewoon uitge- pleurd. Maar om lukraak stadioverboode te geeve aan mense zonder dat de schuld beweeze is, dat ken toch niet? Daar hebbe we hieroo in Nederland toch de rechterlijke machte voor? Dit was wel een seizoen trouwes waarin Faainoort heel veel met de rechterlijke onmacht van doen hep gehad. Denk alleen maar aan onze eige voorzitter. Die wor binnenkort voor de vijfentwintigste keer vrijgesprooke dus dat zal wel een feessie opleevere. En hoe vaak hep Kaloe 't afgeloope seizoen niet voor de rechter gestaan? Ik ben de tel kwijt geraakt. Laatstleejen alweer. Ditmaal omdat een verzeekeringsmaatschappij Kaloe zomaar zonder te oov- erlegge in een reklaamespot had gebruikt waarin ie op 't weekaa uitkwam voor onze oosterbuure. Aan 't end van die spot zag je die Verdronk uit puure ellende d'r ijzeren kunst gebit aan gort kaauwe. De rechter deej beslisse dat die spot niet meer mag worde uitgezonde. Ik heb nog steeds niet uit 't Zeister bos gehoord of ze in beroep zalle gaan teege deze uitspraak. En dan die plee-offs mense, want 't feessie van de commersie ken gaan beginne. Bedoeld om de kompetisie spannender te maake, maar bepaalde portemonnees vetter maake zalle ze bedoele. Want onderzoek van die gaste van Loenetiks deej uitwijze dat de laatste speelronde onder de ouwe omstandigheede net zoo spannend was geweest. Daar komp nog bij dat we hieroo in De Kuip de laatste weeke drie thuiswedstrijde hebbe gehad die nerges meer om ginge, wat in de ouwe kompetisievorm anders had geloope, daar hoore we ook niemand oover. En de supporters benne nog slechter af mense, want pas op 1 e paasdag deej de teegestander in de eerste ronde bekend worde, en dus deej iedereen toen pas weete op welke daage die wedstrijde plaats zouwe vinde. Fijn voor de supporters die alles op 't laatste moment motte reegele. Vrij neeme van 't werk, afspraake verzette, kaarte koope, extra pleuro's uitgeeve, en gaat zo maar door. Normaal gesprooke staan de wedstrijde teege de hoofdstad onder hoogspanning waar maande voorbereiding aan voor af doet gaan en nou kenne d'r twee binne 'n week worde gespeeld en doet geen burgemeester ouwehoere. Mense, op 't mooment dat ik dit bijmekander zit te lulle doet ik de uitslag van de eerste wedstrijd nog niet weete, maar stelt nou es dat per ongeluk Groninge of 020 ze eige voor de Tjempionskliek plaatst, klups die meer dan vijftien punte achter AZ en Faainoort benne geëindigd. Hoe ken dat dan sportief gezien goedkomme volgende seizoen in Europa? De groete van Ome Cor. 43

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 43