ARNOLD SCHOLTEN F DE PROGNOSE VAN. Toen Arnold Scholten in januari 1990 van Ajax naar Feyenoord kwam, kon niemand vermoeden dat de verfijnde technicus als snoeiharde midden velder één van de voornaamste pijlers onder de wederopstanding van Feyenoord zou worden. De inmiddels 45-jarige Scholten haalde met de Rotterdammers een kast vol prijzen op, voordat hij vriend en vijand vijf jaar later nog eens ver baasde door weer terug te keren naar Amsterdam en ook daar weer kampioen te wor den. Inmiddels is 'de Witte Socrates' onder meer als jeugdtrainer werkzaam. Jij hebt voor zowel Feyenoord als Ajax gespeeld, zijn het vergelijkbare grootheden? Scholten: 'Ja, op een bepaalde manier wel. Het zijn allebei topcubs in Nederland, ambitieus en met een grote aanhang. Maar verschil is er ook en dat heeft alles met de tradities te maken en met de tegenstel ling tussen Amsterdam en Rotterdam. Ja, ik heb het inderdaad wel zo ervaren dat het bij Feyenoord voor al om het resultaat ging en bij Ajax ook om mooi voetbal. Maar het is niet helemaal zwart-wit natuur lijk. Ik zat bij Ajax in een periode waarin bijna alles gewonnen werd. En toen we met Feyenoord Europa ingingen, zagen we dat als een mooi avontuur.' Ben jij nu meer een Ajax- of een Feyenoord- voetballer? 'Beiden, denk ik, want ik ben met beide culturen meegegaan. Bij Ajax heb ik me met veel techniek kunnen laten gelden, bij Feyenoord juist door het harde werken en knokken voor resultaat.' Je hebt bij beide clubs mooie tijden meege maakt en succes geboekt. Heb je toch voor één van de twee grootmachten meer sympathie? 'Nee, dat wordt me vaker gevraagd en ik kan eerlijk zeggen van niet. Ik heb aan beide clubs hele goede herinneringen overgehouden en ik heb het zowel in Rotterdam als in Amsterdam heel goed gehad. Ik sta er nu wat verder vanaf en de beste moet maar winnen.' Wat vind je van het fenomeen play-offs? 'Ik vind het toch wel erg interessant. De competitie blijft daardoor spannend. Normaal heb je aan hef einde van het seizoen te veel wedstrijden die nergens om gaan. Wel zouden er nog wat aanpassingen gedaan kunnen worden. Ik vind het bijvoorbeeld erg zonde dat de ploeg die op de tweede plek eindigt niet automatisch Champions League speelt. Maar voor de spanning is de invoering goed geweest.' Wie denk je dat op basis van de zojuist afge lopen competitie meer kans heeft om zich te plaatsen voor de volgende fase van de play-offs? 'Toch wel Feyenoord. De ploeg maakt op mij een betere indruk dan Ajax. Feyenoord heeft iets van 'we gaan winnen' en dat voel ik bij Ajax niet zo. Daar zit veel twijfel. Als je als ploeg tegen Ajax speelt en hun goal niet valt, dan weet je dat zij het spel nog niet zo goed kunnen maken. Dat geeft hen veel onrust. Feyenoord kan wachten, zij gaan er vanuit dat de goal nog valt en spelen vanuit een goede organisatie.' Je prognose voor vandaag? 'Ik denk dat Feyenoord gaat winnen, met 2-0.' 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27