HUNTELAAR CAMOUFl AJAX ACTUEEL De competitiejaargang 2005/ 2006 zal bij weinig Ajax-suppor- ters plezierige herinneringen op roepen. Daarvoor was de enor me achterstand op kampioen PSV te pijnlijk, deden de twee compe titie-nederlagen in de enige echte Klassieker die Nederland rijk is zich teveel voelen en was er sim pelweg teveel onrust rondom de transfervrije spelers en hoofdtrai ner Danny Blind. Een lichtpuntje was er wel met de bewonderens waardige doorbraak van Klaas Jan Huntelaar, die er bijna alleen voor verantwoordelijk is dat Ajax vandaag nog kan strijden om dat felbegeerde Champions League ticket. De topspits is zijn miljoe nen nu al waard geweest, aange zien hij in zijn eentje een ramp seizoen camoufleerde. De top schutter hield Ajax in de race voor het meest prestigieuze Europese clubtoernooi en was er met een onwaarschijnlijk mooi doelpunt verantwoordelijk voor dat niet Roda JC maar Ajax een plekje in de finale van het Gatorade Cup toernooi bemachtigde. Met zijn vele beslissende doel punten bezwoer de bij PSV-opge- leide Huntelaar een crisis. De invoering van de play-offs deed de rest. Ondanks een gigantische achterstand op de ranglijst staat Ajax er in die nieuwe competitie net zo voor als AZ en Feyenoord, clubs die wel een redelijk tot goed seizoen doormaakten. En mis schien, hoe zuur ook, is de situa tie voor de Amsterdammers nog wel rooskleuriger. Dat deelname aan de play-offs pas op de laat ste speeldag werd veilig ge speeld, zorgde er voor dat de druk - hoe gek het ook mag klin ken voor een topclub - zich min der doet voelen. Waar Feyen oord, ook gezien de voorsprong op de ranglijst, de afgelopen weken een spanningsveld op bouwde richting de cruciale play off duels en daardoor het gevoel zal hebben te moeten winnen, gelden de ontmoetingen voor Ajax als een toetje. Erwin Koeman liet zich in aanloop naar het duel Kenneth Vermeer, Tom de Mul en Markus Rosenberg. Derde rij v.l.n.r. Maxwell Nicolae Mitea, Nigel de Jong René Wormhoudt (hersteltrainer), Ruud Krol (assistent trainer), Danny Blind (trainer/coach), Gerard van der Lem (assistent-trainer), Fred Grim (keepers trainer), Daniël de Ridder Anthony Odobai en Edgar Manucharyan. te rij (boven) v.l.n.r. Endt (teammanager), Edwin Goedhart J medische staf), Olaf Lindenbergh, Yannis □siou, Zdenek Grygera, Nourdin Boukhari, as Vermoeien, Ricardo de Sanders (fysio- 3eut) en Frank van Deursen (fysiothera- /eede rij v.l.n.r. smus Lindgren, Urby Emanuelson, Bogdan bont Ryan Babel, Hedwiges Maduro,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 10