Ajax in de play-offs 5 De play-offs. Als u dit leest, heeft Ajax zich geplaatst voor deze on-Nederlandse en voor voetbal eigenlijk ongeschikte vorm van seizoenstoegift. Bij het ter perse gaan van deze Kick Off, was het nog onduidelijk op welke plaats Ajax de reguliere competitie zou beëindigen. Met alleen nog de laatste competitiewedstrijd voor de boeg, kon het team op de vierde plaats eindigen (zoals het de laatste speeldag inging) en in de eerste ronde Feyenoord treffen, gezakt zijn naar plek vijf, met AZ als tegenstander, en ook was de zesde plaats een mogelijkheid, in welk geval u deze Kick Off niet onder ogen had gekregen. Voor de trouwe lezers van dit programmablad wilde de redactie graag een play-offexemplaar maken. Het productieproces liet ons echter niet toe te wachten op de laatste speeldag. Daarom hebben we een Kick Off gemaakt die op beide mogelijke tegen standers - AZ en Feyenoord - van toepassing is. Dus kunt u een voorbeschouwing lezen met beide clubs en kijken we terug op de resultaten van Ajax tegen de beide teams gedurende het seizoen 2005-2006. Een beetje merkwaardige uitgave van ons blad der halve, maar wel zo volledig mogelijk en wellicht in de toekomst een collectors item. Welke voetballer je ook spreekt, iedereen vindt de play-offs eigenlijk maar een rare oplossing voor het verdelen van de Europa Cuptickets. Maar vraag het de Ajacieden en ze zeggen er meteen achteraan 'Maar voor ons wel een goede kans om alsnog in de voorronde van de Champions League te komen.' Een tweede kans dus voor Ajax. En wat je ook van de play-offs vindt, in ieder geval speelt de ploeg minstens twee topwed strijden extra. Dat is ook de charme van deze seizoensapotheose, ondanks de merkwaardige opzet: de hoger geplaatste ploegen spelen evenveel thuisduels als de lager geklasseerden (namelijk per ronde beide een). Hoe dan ook, de redactie bedankt alle lezers van de Kick Off, hoopt dat u volgend seizoen weer ons programmablad zult lezen en natuurlijk wensen we alle Ajacieden veel succes in de play-offs. Uitgever: Ajax i.s.m. www.zpress.ni Alex Klein Postbus 1015 3300 BA DORDRECHT Bladmanagement: Robert Bisschops Redactie: Saar van Bueren Gabriel van Gastel Monique Janse Ronald Jonges Michel Sleutelberg Bregje Wouters Joris Zandbergen Medewerkers: Maarten Dekker Simon Keijzer Patrick Leemans Daan Schippers Hennie Schuurman Pauline Siemers Arnout Verzijl Charlotte Zandbergen Advertentie-acquisitie: Lambert van Waardenburg tel. 078-6397070 Fotografie: Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving: ColorScan Publication Solutions Amsterdam - Voorhout Art director: Gerard Hertsenberg Opmaak: Jeannette Hensing Druk: Roto Smeets Utrecht Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5