43 doel voltrok zich alsnog een wonder. Klaas Jan Huntelaar, wie anders, kreeg randje bui tenspel de bal toegespeeld en hij vond het gaatje naast Harald Wapenaar, 1-1. 'Ik vond dat we nog vroeg scoorden,' grapte Blind na afloop. 'Tegen Roda JC maakten we in de laatste seconde van de reguliere speeltijd nog een doelpunt. Dan geef je de tegenstander pas echt geen kans meer.' De ArenA ontplofte en gloorde van hoop. Er kwamen namelijk nog vier minuten extra speeltijd bij, dus Ajax kon ook nog win nen. In de tweede minuut van die blessure tijd bracht Wesley Sneijder een toegekende vrije trap scherp voor het doel. Angelos Charisteas sprong torenhoog, kreeg zo doende de bal nog op zijn hoofd en zocht en vond het doel op fraaie wijze. Niet veel later floot Van Egmond voor het eindsignaal en Ajax bleek met de late zege zelfs naar de vierde plaats op de ranglijst te zijn gestegen. Groningen won namelijk van Utrecht en die teams stonden zo met twee punten min der dan Ajax op plaats vijf en zes. Trainer Danny Blind was opgelucht. 'We gingen pas voetballen toen we na een uur achter kwamen. Dat is ons dit seizoen vaker over komen. Ik kan alleen maar blij zijn dat we hebben gewonnen. Nu hebben we zondag tegen RKC genoeg aan een gelijkspel. Het was natuurlijk weer niet goed, maar we leven nog. Ik ben daarom toch wel blij.' Angelos Charisteas bezorgde Ajax zelfs nog de winst in de blessuretijd. Eredivisie Woensdag 12 april 2006 - Amsterdam ArenA - 46.686 Scheidsrechter: Dick van Egmond Ajax - Vitesse 2-1 (0-0) Scoreverloop: 62. Youssouf Hersi 0-189. Klaas Jan Huntelaar 1 -190+2. Angelos Charisteas 2-1 Ajax:Maarten Stekelenburg; Emmanuel Boakye, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Robbert Schilder; Tomas Galasek Hedwiges Maduro (46. Ryan Babel), Nourdin Boukhari (70. Wesley Sneijder); Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (70. Angelos Charisteas) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Olaf Lindenbergh, Nicolae Mitea, Michael Timisela Vitesse: Harald Wapenaar; Gill Swerts, Ruud Knol, Michael Dingsdag, Purrel Frankel; Remco van der Schaaf, Richard Knopper Youssouf Hersi, Theo Janssen; Tom de Mul (83. Fred Benson), Mads Junker (80. Eldridge Rojer) Coach: Edward Sturing Niet ingezet: Gino Coutinho, Etienne Esajas, Peter van den Berg, Siebe Blondelle, Onur Kaya IVERWELtUSl icicd wedstrijd Thomas Vermaelen werd uitgeroepen tot Ajacied van de Mascotte Meivin de Groot van Ajax E3 poseert met zijn idool wedstrijd. Klaas Jan Huntelaar. Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42