Ajax ontmoet opnieuw Feyenoord Derde Klassieker van het seizoen 32 tekst Patrick Leemans Feyenoord was er alles aan gelegen Ajax in de play-offs te mijden. De Rotterdammers hadden namelijk al ruim voor het einde van het seizoen de twee overwinningen op de Amsterdammers op dvd vereeuwigd. De schijfjes vlogen binnen no-time de winkels uit en staan inmiddels al weken in de kasten van veel Feyenoord-fans. Maar wat is zo'n dvd uiteindelijk waard, als de prijzenkast leeg blijft? Natuurlijk, naar de uitkomst is het nog gissen. Zeker is dat de Klassieker voor de derde én vierde keer dit jaar gespeeld gaat worden. De klassering op de ranglijst verbond Ajax en Feyenoord aan elkaar in de gloednieuwe play-offs. De ultieme kans voor de ploeg van trainer Danny Blind om wraak te ne men op de twee verliespartijen eerder dit seizoen. Aan de andere kant krijgt het elftal van trainer Erwin Koeman de mogelijkheid opnieuw te laten zien sterker te zijn dan de collega's uit de hoofdstad. Feyenoord heeft, op de laatste paar weken na waarin niets meer op het spel stond, namelijk constan ter gespeeld dan Ajax. De Rotterdammers boekten aan het begin van dit voetbaljaar enkele nuttige overwinningen, waardoor de basis voor een succesvol competitieseizoen werd gelegd. Zo werden Ajax (1-2, toen nog met Hans Vonk, Julien Escudé, Nigel de Jong en Steven Pienaar in de basis, red.), sc Heerenveen (5-1), FC Twente (1-3) en FC Groningen (4-1) met gemak opzij ge zet. Toch vertoonde het stevige fundament Twee tussentijdse aankopen die in de eerste wedstrijd tussen de twee rivalen er nog niet bij waren: Ron Vlaar tegen Klaas Jan Huntelaar. play-offs Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 31