Ajax en AZ: altijd goed voor goals 28 i Aanvallende intenties Mathijsen, Kew Jaliens en Stein Huysegems waren nog groen, wat betreft voetballen in de top. Dat steeds meer spelers van AZ werden geselecteerd voor Oranje, speelt eveneens een rol in die volwassenwording. In de selectie voor de oefeninterland tegen Ecuador zaten De Cler, Jaliens, Landzaat, Mathijsen, Meerdink, Opdam en Timmer. Die volwassenwording zal er voor een belangrijk deel aan bijdragen dat AZ zich nog kan opladen voor de play-offs. Voor Barry van Galen wordt het zijn laatste kunstje, hij stopt. Ook Kenneth Perez zal met opgeheven hoofd afscheid willen nemen voordat hij naar Ajax vertrekt. En zal vooral Louis van Gaal er niet alles aan gelegen zijn om Ajax in de play-offs te verslaan? Maar, zoals de Amsterdammer zei na afloop van het duel tegen FC Twente: 'Dan zullen we wel een hoger niveau moeten halen dan vanavond.' De 1-0 overwinning van enkele weken geleden was allesbehalve representatief voor de wed- l strijden tussen Ajax en AZ. Normaal gesproken wordt er in de onderlinge duels namelijk veel meer gescoord. De eerste wedstrijd tussen Ajax en AZ dit seizoen had meer weg van een klassieke ontmoeting tussen beide Noord-Hollandse ploegen. In de Alkmaarder Hout won de thuisploeg met 4-2 van de gasten uit de hoofdstad. Oud-Ajacied Shota Arveladze scoorde tweemaal tegen zijn oude club en toekomstig Ajacied Kenneth Perez - hij speelt de komende drie jaar in Amsterdam - maakte er eveneens twee. Wesley Sneijder nam beide treffers van Ajax voor zijn rekening. In het recente verleden eindigden wedstrijden tussen Ajax en AZ vooral in Amsterdam in doelpuntenfestivals. 4-2 in 2005, 3-2 in 2003, 6-2 in 2002, 5-1 in 2001 en 4-1 in 2000. Aansprekende uitslagen. In Alkmaar waren de doelpuntengoden de supporters ietsjes minder goed gezind. Vóór de 4-2 van eerder dit seizoen, was de 3-2 in 2000 de grootste uitslag. In 2002 en 2004 eindigden de duels in de kaasstad in doelpuntloze gelijkspelen. De aanvallende intenties van beide ploegen zijn de belangrijkste reden voor de im mer doelpuntrijke ontmoetingen. Een team met als voornaamste doelstelling de tegen stander pijn doen met doelpunten, geeft als vanzelf achterin ruimte weg. Zet daar een tegenstander tegenover met dezelfde bedoelingen en goals over en weer zijn ge garandeerd. Dat mooi spel daar vaak bij is inbegrepen, bewijst vooral AZ de afgelopen twee seizoenen. Of het duel van vandaag in net zo'n doel- puntenfestijn zal eindigen als de afgelopen jaren, is nog maar de vraag. Het belang van de play-offduels is groot en zal zowel Ajax als AZ er wel eens van kunnen weerhou den om roekeloos te gaan aanvallen. De wedstrijd van begin april is daar misschien wel een voorbode van. Voor het publiek is het te hopen dat beide ploegen de spanning omzetten in positieve energie. Overigens stamt de grootste zege van Ajax op AZ uit het seizoen 1970-1971. Toen werd met 8-1 gewonnen. Dat zal vandaag niet gebeuren, maar wie ziet er niet liever een 4-3 eind stand in plaats van een 1-0? play-offs Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27