0 'tSj? - 4Êtk Vertrouwen Steven Pienaar in duel met Feme Snoyl. partij de mannen van Blind met 3-2 onder uit. Op de Rotterdamse overwinning viel uiteindelijk weinig af te dingen. Nicky Hofs opende de score, Markus Rosenberg trok de stand gelijk, maar net voor rust en net na rust sloegen de havenstadbewoners hard toe via Romeo Castelen en Dirk Kuyt. Pas in de slotminuut kon Klaas Jan Huntelaar tegenscoren, maar dat was te laat om er nog een positieve wending aan het duel te kunnen geven. Ook in de Alkmaarder Hout ging het mis. Wel genoot het publiek van een zeer ener verend duel tussen de Noord-Hollandse topploegen. Alleen de eerste helft was het aanzien al meer dan waard. Binnen de tien minuten nam Ajax de voorsprong door een goal van Wesley Sneijder. Korte tijd later had Olaf Lindenbergh de pech dat zijn uit haal tegen de lat kwam. In plaats van een tweede Amsterdamse treffer kwam AZ op gelijke hoogte door een controversiële goal. Via een onoverzichtelijke scrimmage voor het doel van Hans Vonk, stuiterde na een poging van Shota Arveladze de bal via de lat op of achter de doellijn. Scheidsrechter Luinge wees op aangeven van zijn assistent vervolgens gedecideerd richting midden stip: doelpunt voor AZ. Daarna scoorde Jeffrey Sarpong spurt in zijn eerste Klassieker langs de zijlijn en lang oud-Ajacied Serginho Greene. or Zdenek Grygera kopt de bal weg voor Dirk Kuyt gevaarlijk kan worden. Arveladze nogmaals en Wesley Sneijder antwoordde namens Ajax, zodat het hal verwege 2-2 was. In de tweede helft gingen de Alkmaarders door met goed voetballen, maar verzandde het bij Ajax. Kenneth Perez schoot zijn ploeg op fraaie wijze naar een 4-2 zege. Op 9 april veroverde Ajax wel drie punten op de ploeg van Louis van Gaal. Een doel punt van Nourdin Boukhari volstond voor een kleine zege. In de play-offs zal Ajax dus een hoger rendement moeten halen uit de ontmoetin gen met de andere vaderlandse topclubs. De ploeg gaat immers op jacht naar het felbegeerde ticket voor de voorronde van de UEFA Champions League, het toernooi waaraan Ajax de afgelopen vier seizoenen onafgebroken deelnam. De recente zege op AZ is wat dat betreft vertrouwenwekkend voor de Amsterdammers. Klaas Jan Huntelaar schermt de bal af voor André Bahia. Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17