MARKUS ROSENBERG 11 Maar voor Ajax komt het niet slecht uit. 'Voor ons bieden de play-offs de kans om van een seizoen waarin het niet zo goed liep, toch nog een geslaagd seizoen te maken. We kunnen de beker winnen, we kunnen ons plaatsen voor de Champions League. Ik schat önze kansen hoog in. Vooral ook omdat er meerdere belang rijke spelers terugkeren van blessures. Wesley Sneijder, Urby Emanuelson, Zdenek Grygera. En jongens als John Heitinga en Tomas Galasek moesten we tot voor kort ook nog missen. Dat is een groot deel van de verklaring waarom we in de reguliere competitie niet naar behoren hebben ge presteerd. Voor ieder team is het moeilijk als er zo veel mensen niet bij zijn. Of dat nou een amateurelftalletje is of Ajax.' Zelfben je opvallend fit gebleven voor iemand die al twee jaar geen vakantie heeft gehad. 'Alleen in de eerste maanden van het sei zoen heb ik wat last gehad van overbelas ting, maar dat is inderdaad niet zo vreemd. Voor de eerste training bij Ajax had ik vier dagen vrij. Dat was mijn zomervakantie. Ik kwam direct uit de Zweedse competitie hierheen en nu heb ik, inclusief oefenduels, al meer dan vijftig wedstrijden voor Ajax achter de rug. Als je vier dagen of een week vrij vakantie noemt, heb ik die wel gehad. Maar echt een paar weken weg, dat is er al twee jaar niet van gekomen.' Rosenberg kopt de.bal terug het strafschopgebied in. En daar zal je ook nog wel even op moeten wach ten. Met Ajax speel je nu in de play-offs en straks nog met Zweden op het WK. 'Hoe ver we ook komen in de play-offs, het staat vast dat iedereen daarna een week of anderhalve week vrij heeft. Voor mij begint daarna de voorbereiding op het WK, maar ik weet dat Zlatan Ibrahimovic en Henrik Larsson de eerst aangewezenen zijn om in de spits te spelen. Daarbij zijn de trainingen tijdens zo'n toernooi nooit zwaar. Het is in die fase een kwestie van onderhouden, van fit blijven en scherp worden voor de wedstrijden. Dat zal me geen enkele moeite kosten. Iemand die zegt dat hij daar wel moeite mee heeft, verdient het ook niet om naar het WK te gaan.' Hoe zien de Zweden het WK tegemoet? 'De stemming is erg positief. De mensen verwachten dat we een heel eind zullen komen. We zijn er de afgelopen jaren steeds bij geweest op EK's en WK's, dat heeft na tuurlijk verwachtingen geschapen. Daarbij is de kwalificatie erg gladjes verlopen, met maar één nederlaag. Verder hebben we gewoon veel goede spelers, die in allerlei Europese landen voetballen en dus de no dige ervaring meenemen.' Is er nog twijfel over jouw plaats in de Zweedse selectie? 'Nee, bij mij in ieder geval niet. De namen zijn voor het overgrote deel wel duidelijk. Allicht was het anders geweest wanneer ik nu nog in de Zweedse competitie had ge speeld. Dan is het ook veel moeilijker om je te bewijzen. Bij Ajax werd het voor mij gemakkelijker om me te bewijzen. Dan heb je Zlatan die in Italië speelt, en Larsson in Spanje, die twee zijn onomstreden. Mijn doel is om de eerste vervanger van die twee te zijn. Soms moet je je plaats weten en in dit geval is dat niet zo moeilijk, omdat het twee jongens met exceptionele kwaliteiten zijn. De andere kandidaat-aanvallers voetballen allemaal in Ajax Kick Off> play-offs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 11