Naam: Charles van Zanten l f Woonplaats: Bennekom Leeftijd: 46 jaar Seizoenkaarthouder: Dit seizoen niet, maar ik heb wel een tijdje een kaart gehad. Zo zat ik twee seizoenen in vak 410. Als Ajax Europees speelt, ben ik er trouwens wel altijd bij. Altijd met een vast groepje van een mannetje of acht. Meestal kopen we een passe-partout. Omdat vijf minuten van mijn huis af een verkooppunt van Ticketbox is, zorg ik voor de kaartjes. Om 9.00 uur 's ochtends ben ik bij de winkel. Met onze supporters club card koop ik voor iedereen de kaartjes. het Rembrandtplein, de Febo en vervolgens naar het stadion. Dat is altijd echt een dagje uit. Alle ingrediënten zijn daarvoor in elk geval aanwezig.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Ik heb mijn eigen topdrie van mooiste Ajax- goals. Op de eerste plek staat het doelpunt dat Johan Cruijff ooit scoorde tegen ADO. De omhaal van Van Basten tegen Den Bosch staat op de tweede plaats. Technisch een fan tastische treffer. Klaas Jan Huntelaar scoorde in het bekerduel tegen Roda JC laatst op vergelijkbare wijze. Een omhaal duidt op perfectie, het is dé manier om te scoren. De derde plaats is voor Dennis Bergkamp. Hij scoorde ooit fenomenaal tegen Vitesse. Een beetje zoals Thierry Henry laatst doel trof in de Premier League voor Arsenal.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Urby Emanuelson vind ik dit seizoen een openbaring. Op zijn leeftijd hoeft hij niet aan te klampen, maar staat hij er gewoon. Voor de winterstop speelde hij vrijwel elke week. En haalde hij nog een goede vol doende ook. Urby is in korte tijd een van de beste spelers geworden. Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat hij zo goed kan voetballen.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Misschien niet echt origineel, maar dat is voor mij toch Johan Cruijff. Ruud Krol heb ik trouwens altijd ook wel heel erg goed gevonden. Als speler straalde hij rust uit. Krol stond er gewoon altijd, organiseerde en zocht altijd naar een voetballende oplos sing. Bovendien kon hij prachtige passes versturen. Ach weet je wat; maak van Krol maar mijn favoriete Ajacied. Al was Johan Neeskens ook altijd wel een van mijn favo rieten. Vooral vanwege zijn inzet en doorzet tingsvermogen.' Favoriete club naast Ajax: 'FC Barcelona is ook een mooie club. Allereerst vanwege het plezier dat de Barcelona-spelers uitstralen. Natuurlijk is het niveau waarop wordt gespeeld ook in drukwekkend. Binnenkort wil ik met mijn vrienden van mijn kaartclub naar Barcelona. Daarvoor willen we eerst nog meer geld bij elkaar 'kaarten'. Ajax is voor mij: 'Een deel van mijn leven. Ajax hoort echt bij mij. Binnenkort word ik vader. Het eerste wat ik na de geboorte van mijn kind ga doen is hem of haar lid maken van de Ajax Kids Club!' Ajax Kick Off> Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42