'Dagje Ajax is een dagj Amsterdam' De supporter aan het De media van Ajax (www.ajax.nl, Kick Off, Ajax Magazinemaken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering vertelt Charles van Zanten wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Sinds ik kan lopen. Of eigenlijk: sinds ik weet wat voetbal is, ben ik fan van Ajax. Zeker als je van mooi voetbal houdt, kan je niet om Ajax heen. Veel mensen om me heen zijn trouwens voor Feyenoord, terwijl mijn vader altijd Vitesse-supporter was. Hij zat altijd bij de harde kern. Zelfs tot hij dik in de negentig was. Vorig jaar is hij overleden. Voorheen was altijd wel sprake van een mooie rivaliteit. Ajax is echt mijn lust en mijn leven. Voorheen was ik zelfs de hele dag chagrijnig als mijn club verloor. Nu is dat wel iets minder. Al word ik natuurlijk nog steeds niet vrolijk van een verlies.' Eerst bezochte wedstrijd: 'Dat moet ergens in de jaren tachtig zijn geweest. Het tijdperk van Marco van Basten. Die periode. Vooral de Europa Cupwedstrijden in het Olympisch Stadion waren altijd lachen. Ik ben zelfs nog een pe riode mee geweest naar alle uitduels. In die periode was ik net gescheiden. Misschien zijn de uitwedstrijden nog wel gezelliger dan de thuisduels. We zijn zelfs een keer voor niks naar Sittard geweest. Was die wedstrijd afgelast vanwege zware sneeuwval.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Vaak met vrienden, maar af en toe ook wel alleen. Als ik alleen ben, kan ik altijd lek ker schelden. Dat is af en toe ook nog wel eens prettig, ha ha ha. Mijn vrienden zijn jongens met wie ik zelf nog voetbal bij Ede- Victoria. Als er te weinig spelers zijn, doe ik zeker mee. De ene wedstrijd als keeper, een andere keer als spits. Soms ben ik 'gewoon' leider. Zelf voetballen blijft toch het aller mooiste. Het spelletje is en blijft gewoon ontzettend mooi.' Mooiste Ajax-moment? 'Dan kies ik toch voor het puntertje van Patrick Kluivert in de Champions Leaguefinale in 1995. Ik ben daar zelf bijgeweest. Alle ervaringen rond die fi nale, vooral in het stadion waren top. Het was die dag mooi weer in Wenen. Met de supporters van AC Milan ging het ook al lemaal heel leuk. De uiteindelijke overwin ning maakte de dag natuurlijk helemaal onvergetelijk. Als Ajacied heb ik zat mooie momenten meegemaakt. Al zijn er ook veel treurige momenten geweest. Dat ik in het stadion zat en dacht: als ze zo blijven spelen, kom ik niet meer. Gelukkig is die gedachte nooit serieus geworden. Vooral vóór de wedstrijden zijn er meestal genoeg mooie momenten. Met de trein zit ik bin nen een uur in Amsterdam. Soms gaan we eerst even langs de meisjes, daarna naar Ajax Kick Off> Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 40