Tom De Mul als hij scoort niet 29 en het WK 1990 aan mijn neus voorbij ging'), op zijn tiende verjaardag een trai ningstenue van Ajax. 'Dat vond ik prachtig. Als klein jongetje groeide ik op in de peri ode dat Ajax drie jaar achtereen de Europa Cup I won. De tijd van Johan Cruijff, van Piet Keizer. Iedereen was toen voor Ajax.' In welke functie en bij welke club hij volgend jaar is te zien, weet Sturing nog niet. 'Ik moet een goed gevoel bij een club krijgen. Dat vind ik belangrijk.' Over zijn afscheid uit Arnhem, ondanks een tot 2007 doorlopend contract, is hij helder. 'Ik stelde mezelf de vraag of ik nog een jaar door moest gaan of niet. Als iemand die vraag aan zichzelf stelt, is dat al geen goed te ken en daarmee is eigenlijk het antwoord gegeven. Dit is een goed moment om te stoppen. Liever had ik het besluit pas aan het einde van het seizoen kenbaar gemaakt, maar dan zou ik de club met een probleem opzadelen.' Hij zal altijd met een goed ge voel terugkijken op zijn tijd als trainer bij Vitesse. 'Niemand mag vergeten dat Vitesse kapot was op het moment dat ik hier begon. De doelstelling was niet bij de eerste negen eindigen, maar overleven. Na mijn benoe ming moest ik de ploeg in de laatste negen wedstrijden koste wat kost in de Eredivisie houden. Dat lukte op de laatste speeldag. Nu laat ik een gezonde club achter en is het tijd voor een nieuwe man.' Hij vernam het nieuws telefonisch van zijn zaakwaarnemer Mustapha Nakhli. Het maakte hem blij, want Tom De Mul had één doel voor ogen toen hij net voor de competi tiestart werd verhuurd aan Vitesse. 'Ik wilde komend seizoen weer terugkeren bij Ajax, dat is de mooiste club van Nederland.' De 20- jarige Belg krijgt inderdaad een nieuwe kans. Je was natuurlijk door het dolle heen toen je het nieuws hoorde? 'Ik wist dat mijn zaakwaarnemer twee weken geleden een gesprek zou hebben met technisch directeur Martin van Geel. Natuurlijk hoopte ik op deze uitkomst. Van Geel sprak daarna ook mijn voicemail in. Een dag later heb ik hem teruggebeld. Hij vertelde me dat ik komend seizoen de concurrentiestrijd aan zal gaan met Mauro Rosales voor de rechtsbuitenpositie. Dat doet me goed.' Van Geel vertelde ook dat je meer volwassen bent geworden en hij constateerde een enorme mentale groei. 'Ik heb me bij Vitesse goed ontwikkeld, dat klopt. Vooral op verdedigend vlak doe ik nu meer in het veld. Als het niet meezat tijdens een wedstrijd, had je weinig aan me. Nu heb ik geleerd op die momenten hard te werken en zo mijn toegevoegde waarde te tonen. Halverwege het seizoen belandde ik bij Vitesse op de bank en dacht ik dat een terugkeer wel heel moeilijk zou worden. Maar gelukkig kon ik me in de basis terug- knokken.' Heb je tijdens het afgelopen seizoen contact gehad met Ajax? 'Ik heb een keer gesproken met Van Geel over mijn vorderingen rond een wedstrijd van Jong Ajax, waar ik als toeschouwer was. Ze zullen ongetwijfeld veel wedstrij- Ajax Kick Off> Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28