28 Edward Sturing stopt na dit seizoen als trainer van 'zijn' Vitesse. vol aan de bak moeten.' Als hoofdtrainer wist Sturing met Vitesse nog nooit een punt te pakken in de Amsterdam ArenA. 'Vorig jaar leken we een gelijkspel uit het vuur te slepen, maar vlak voor tijd scoorde Ryan Babel nog de 1-0. Toen ik assistent was van Ronald Koeman, wonnen we wel een keer met 1-2, met het winnende doelpunt van Jhon van Beukering.' Als speler boekte de nu 42-jarige Eerbeker slechts één zege in de hoofdstad. 'Dat was in de Meer, de uitslag weet ik niet precies meer (6 december 1991, 0-2, doelpunten: Laamers en Loeffen, red.). Ik weet wel dat Ajax toen ook zomaar met 9-2 had kunnen winnen. Ze misten de meest ongelofelijke kansen, raakten twee keer de paal en eigen lijk werden we weggespeeld.' Over zijn persoonlijke tegenstanders tijdens de onderlinge ontmoetingen hoeft de voor malige rechtsback niet lang na te denken. 'Ik heb vaak tegenover Bryan Roy gestaan en ook tegen Michael Laudrup. Maar de meeste keren stond ik op Mare Overmars. Marc is samen met Joonas Kolkka, die toen bij Willem II speelde en Danny Hoekman van NEC, de beste linksbuiten tegen wie ik heb gespeeld. Het was altijd de vraag hoe je hem moest dekken. Gaf je hem de ruimte, werd hij vaak in de diepte aangespeeld en kon hij gebruik maken van zijn snelheid. Dekte je kort, kon hij snel wegdraaien en er vervolgens als een hazenwind vandoor gaan. De ene keer buitenom, de andere keer binnendoor. Bij Roy was het samenspel met linkshalf Richard Witschge weer belangrijk. Die twee voelden elkaar perfect aan.' De Meer maakt nog steeds speciale herinne ringen los bij Sturing. 'Daar stonk het naar voetbal. Ik vond het een prachtig gezicht hoe daar altijd en overal jeugdspelers met een bal bezig waren. Waar je ook keek. Het is jammer dat steeds meer clubs in stadions spelen waar ze slechts een keer in de twee weken komen.' Zelf kreeg Sturing, die drie interlands speelde ('totdat ik mijn kruisband scheurde Vitesse Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27