15 Van Basten Vrienden In de dubbele confrontatie met Brondby scoorde Babel twee keer. kan ik hard schieten, maar ik heb er wel aan gewerkt. In de jeugd was het niet erg als je van de tien ballen er zes heel hoog over schoot, omdat je toch nog genoeg kansen kreeg. Hoe hoger je komt te spelen, hoe minder schotkansen je krijgt en het was heel vaak wat minder gericht. Ik had heel vaak afzwaaiers omdat mijn lichaam niet goed stond bij het schieten. Uiteindelijk leer je het van anderen. Dan zie je hoe zij het doen. Nu kijk ik veel naar Klaas Jan, en ik vraag hem hoe hij zijn lichaam houdt; hij geeft me goede aanwijzingen en dat probeer ik te oefenen.' Hedwiges Maduro zei na Ajax - Roda JC dat Babel zo had leren schieten van Marco van Basten. 'Dat klopt,' aldus Babel. 'Toen hij mijn trainer bij Jong Ajax was, zei hij altijd dat als je naar binnen komt, je strak voor de korte hoek moet kiezen omdat de keeper altijd naar buiten stapt en hij niet meer zo snel kan reageren.' Met de naam van de huidige bondscoach is meteen de trainer genoemd die Ryan Babel het meeste beïnvloed heeft. De superspits van weleer maakte zijn jonge leerling duidelijk waar het allemaal om gaat als aanvaller. Toen Van Basten bondscoach werd, haalde hij al snel Babel bij de selectie. De teller staat voorlopig op vier interlands en twee goals voor Oranje. Ook bij het Nederlands elftal geeft Babel zijn ogen en oren de kost. Nog meer dan bij Ajax lopen er goede voor beelden rond. 'Omdat de meeste spelers bij Oranje ouder en meer ervaren zijn. Ik pro beer goed te letten op wat de geroutineerde internationals doen.' Tijdens dit seizoen werd Babel minder vaak uitgenodigd voor Oranje. Hij maakte bij zijn club een moeilijke periode door. 'Ik vond het ook lastig om gemotiveerd te blijven op de training als je weet dat je toch niet gaat spelen. Uiteindelijk, doordat veel mensen, onder wie mijn ouders, met me gepraat hebben, probeer je het op te pak ken, want je doet het voor jezelf. Als je een kans krijgt, moet je hem wel pakken. Als je op dat moment niet scherp bent, gaat de kans voorbij.' Babel pakte zijn kans, maar beseft ook dat volgend seizoen weer een nieuwe uitdaging met zich meebrengt, aangezien de selectie versterkt zal gaan worden. 'Dat wordt wel weer moeilijk, maar in ieder geval weet ik het nu al, dus kan ik me daar op voorberei den. Ik zeg daarom niet nu al: verhuur of verkoop me maar. Ik wil er eerst alles aan doen om een plekje in het elftal af te dwin gen. Pas als ik het gevoel zou krijgen dat het niet meer lukt, zou ik overwegen om ergens anders heen te gaan. Dat gevoel leeft echter helemaal niet bij mij. Ik kijk wel uit naar de komst van bijvoorbeeld Jaap Stam en Kenneth Perez. Dat zijn toch spelers met een bepaalde uitstraling en ervaring. Ik denk dat veel jongens het leuk vinden om met hen te kunnen werken.' Weggaan bij Ajax - en dan waarschijnlijk ook uit Nederland - zou ook betekenen dat hij minder vaak in het gezelschap van zijn vrienden zou zijn. Babel rekent Urby Emanuelson en FC Utrecht-spelers Dwight Tiendalli en Edson Braafheid tot Ajax Kick Off> Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15