13 Rosenberg Het nieuwe seizoen schepte grote verwach tingen. Babel streed met Nicolae Mitea, een andere getalenteerde jonge aanvaller, om een plaats op de linkervleugel bij Ajax. Mitea raakte tijdens het Tournament ge blesseerd en Babel was de linkeraanvaller. Goals, uit en thuis, tegen Brondby in de voorronde van de Champions League hiel pen Ajax naar het hoofdtoernooi van het miljoenenbal. In de nationale competitie kwam Ajax echter nooit op toeren. Babel leed met zijn ploeg mee, moeite als hij had met het invullen van de positie van lin keraanvaller. 'Ik stond wel een tijdje in de basis maar ik moest die plek anders invul len dan onder Ronald Koeman. Dat heeft me eigenlijk een beetje in de war gebracht. Danny Blind houdt er eigenlijk niet van als je teveel naar binnen komt. Nu mag ik wel mijn momenten zoeken, maar dat was eerst niet aan de orde, begreep ik. Daarom heb ik ook wat minder goals gescoord.' Ook Ajax was zoekende. De ploeg gleed af naar de subtop van de Eredivisie. Babel heeft er geen verklaring voor. 'We gingen voor het kampioenschap. Daar hadden we ook de selectie voor. Nu staan we wel heel ver achter op PSV.' Na verloop van tijd raakte Babel zijn plaats in het elftal kwijt. Aan Markus Rosenberg, opvallend genoeg ook geen echte links buiten. 'Ik ben gaan kijken hoe Markus het invulde. Zijn kwaliteiten liggen, net als bij mij, bij naar binnen komen, hij speelt ook niet strak aan de zijlijn. Toen zag ik dat je op die manier ook van grote waarde kan zijn voor het team. Ik heb uiteindelijk geprobeerd het zo te doen als Markus, in de keren dat ik mocht inval len en dan merk je dat je zo veel kan betekenen voor het team als je in de zestien komt.' Het blijft voor Babel natuurlijk aan passen. Hij is geen vleugelspeler, hij is een centrumspits. Babel hoeft geen seconde na te denken als hem gevraagd wordt wat zijn favoriete positie is: 'Ik ben een num mer negen.' Die positie is bij Ajax echter zeer goed bezet. Voor de winterstop speel den voornamelijk Rosenberg en Angelos Charisteas als diepste spits, en kreeg Babel weinig kans op die plek. En toen Ajax in januari Klaas Jan Huntelaar vastlegde, wist Babel dat er nog minder kansen voor hem zouden komen als centrumspits. 'Toen Klaas Jan kwam, kon ik het voorlopig even vergeten. Je doet niet zo'n aankoop om hem op de bank te zetten.' Tegen Roda JC, in de halve finale van de Gatorade Cup, liet Babel weer even zien wat hem zo'n gevaarlijke aanvaller maakt. In de verlenging schoot hij zijn ploeg naar 2-1 en 3-1. 'Ik was er heel erg op gebrand om tegen Roda in te vallen. Toen ik er in kwam, met nog vijftien minuten te spe len, stonden we 1-0 achter. We moesten nog een keer alles geven, maar eerlijk gezegd rekenden de meesten niet meer op een verlenging. Roda had geen kracht meer en er kwam ruimte om te scoren. Eigenlijk hadden we in die verlenging nog meer doelpunten moeten maken.' Vooral Babels eerste goal in de bekerwedstrijd was een fraaie. De jonge spits schoot de bal loeihard in de korte hoek. Zijn harde schot en zijn passeeractie noemt Babel dan ook zijn specia liteiten. 'Van nature Ajax Kick Off> Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13