Succesverhaal is nog niet af Van Basten en Henry als inspiratiebron 12 Ryan Babel heeft geleerd hoe hij de linkerkant moet bespelen. f Ik had er vertrouwen in dat het een goed seizoen zou worden voor mij. I Maar de omstandigheden, zoals I de invulling van de positie waar I ik speelde, hebben best tegen mij gewerkt, waardoor ik uiteindelijk niet kon brengen wat ik normaal wel kan bren gen.' Ryan Babel draait er niet omheen; het seizoen heeft niet gebracht wat hij er van verwachtte en wat de buitenwacht had voorzien voor de jonge spits. Als een komeet was hij omhoog geschoten. Van een onverwachte basisplaats tegen ADO Den Haag toen hij 17 jaar oud was, via twee goals uit bij FC Groningen op zijn achttiende verjaardag, via optredens in de Champions League en de UEFA Cup naar 'het grote Oranje', zoals hij het Nederlands elftal nog steeds noemt. Hij kwam op zijn zeventiende al in het eerste van Ajax, hij moest nog achttien worden toen hij zijn eerste eredivisiedoelpunt maakte voor de Amsterdammers en in zijn negentiende levensjaar debuteerde hij in Oranje. Ryan Babel, kortom, heeft in slechts twee jaar alles al meegemaakt wat een jonge voetballer zich kan dromen. Toch is het verhaal van de jonge Amsterdammer nog niet te lezen als een 'successtory'; Babel is bij Ajax vaker reserve dan basisspeler. 'Ik ga er alles aan doen om een plek in het elftal af te dwingen,' zegt de aanvaller. 'Ik ben nu beter voorbereid op tegenslagen.' tekst Joris Zandbergen foto's Louis van de Vuurst Vitesse Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12