PORTRET TEGENSTANDER De belangrijkste reden voor de averij die Ajax in de eerste helft van de competitie opliep, had te maken met een soms stui tend gebrek aan scorend vermogen. De Amsterdammers begonnen deze jaargang dan ook met een groot spitsenprobleem. Markus Rosenberg en Angelos Charisteas kwamen zelden tot scoren, waardoor Ajax lange tijd een dolend elftal was. De in de winterstop overgekomen Klaas Jan Huntelaar schonk zijn nieuwe werkgever behalve doelpunten én de bekerfinale ook vertrouwen. De 'Hunter' maakte sinds zijn komst al zestien goals, waarvan twaalf in de competitie. Heel Ajax lijkt er dan ook van overtuigd dat het team dit sei zoen titelkandidaat had kunnen zijn als de spits in de zomer was aangetrokken. In die periode stond Markus Rosenberg vaak in de punt van de aanval, maar hij kon zijn draai moeilijk vinden. Op de linkervleu gel, in de schaduw van Huntelaar, is de Zweed nu wél van toegevoegde waarde. Toch behaalde Ajax, na vijf zeges op rij, uit de laatste twee competitieduels slechts één punt waardoor zelfs de vierde plek op de eindrangschikking nog onzeker is. Daarentegen komt er in de Amsterdam ArenA steeds meer duidelijkheid over de toekomst. Nadat in de winterstop Bogdan Lobont, Julien Escudé en Nigel de Jong de club verlieten, werd duidelijk dat komende zomer ook Tomas Galasek, Hans Vonk, Yannis Anastasiou, Maxwell, Hatem Trabelsi, Steven Pienaar en Nordin Boukhari transfervrij uit Amsterdam vertrekken. Dat zou de rust en de sfeer in het team van Danny Blind ten goede moeten komen. Want met Klaas Jan Huntelaar én de aan kopen Kenneth Perez, Jaap Stam en Dennis Gentenaar staat er voor komend seizoen al een nieuwe as van ervaren krachten. Zij moeten in staat wor den geacht om de hiërarchie in de kleed kamer te herstellen en de jonge talenten op sleeptouw te nemen naar een nieuw tijdperk. Trainer: Danny Blind Stadion: Amsterdam ArenA (51.342 plaatsen) Begroting: 60 miljoen euro (hoogste van Nederland)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7