woordigen. De kans is dan groot dat Nederland in de ranking daalt. Als wij met Roda JC Europees voetbal willen spelen, moeten we er maar voor zorgen dat we op de vijfde plek eindigen. Consequentie van de play-offs is ook dat we rond de jaarwisseling onder belab berde weersomstandigheden hebben gevoetbald. Daar doe je werkelijk niemand een ple zier mee. En dan heb ik het nog niet over de spelers die toen amper een week vrij heb ben gehad, terwijl ze hun rust toch nodig hebben. Ik ben dan ook benieuwd naar welke uitwerking de play-offs zullen hebben op de spelers van het Nederlands Elftal tijdens de WK." De clubleiding van Roda JC heeft aangegeven dat de opbrengst van de transfer van Arouna Koné maar voor een zeer beperkt gedeelte zal worden besteed aan nieuwe spelers. In hoeverre komt dat met uw ambities overeen? "Ik ben daar niet van geschrokken. Belangrijk is dat we met die opbrengst de lasten van de eerstkomende jaren kunnen verlagen. Daardoor komen we financieel toch ruimer in ons jasje te zitten en heeft Roda JC op lange termijn bestaansrecht. Dat kunnen maar weinig clubs zeggen. Omdat transfersommen door een club als Roda JC slechts spora disch worden betaald, zullen we wel ontzettend creatief moeten blijven in het vinden van de juiste spelers. Zoals ik al eerder heb aangegeven, willen we namelijk een kern van spelers samenstellen waarop Roda JC de komende jaren kan bouwen. Daarom zijn we vooral in Nederland heel intensief op zoek. Natuurlijk is het afwachten of het allemaal te realiseren is wat wij voor ogen hebben. Maar uitgangspunt blijft dat wij naar een vijf de plek willen toewerken." In hoeverre speelt vandaag de halve finale van anderhalve week geleden nog mee? "Tijdens de bespreking zullen we er in ieder geval op wijzen hoe we die wedstrijd toen benaderd hebben. Zeker omdat de tactiek zo bepalend was. Dit seizoen hebben we veel problemen gehad met de tactische uitvoering, maar tijdens dat duel hebben we het bewijs geleverd dat we als ploeg heel veel in onze mars hebben. Als we iedere keer met dezelf de instelling spelen en de tactiek op de juiste manier uitvoeren kunnen we heel ver komen. De wedstrijd van vanmiddag zullen we moeten winnen om nog enig uitzicht op de play-offs te houden. Gemakkelijk zal dat zeker niet worden, maar we hebben altijd kans. Dat heeft de halve finale in de Amsterdam ArenA duidelijk aangetoond." Roda JC, Postbus 1156, 6460 BD KERKRADE T +31 -(0)45-631 7000, F+31 -(0)45-631 7100 e-mail: infoisrodaic.nl: internet: www.rodaic.nl: Teletekstpagina's Talpa TV 693 en LI 672

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5