E HISTORISCHE WEDSTRI Roda JC - Ajax Dramatischer als vorige week zal Roda JC waar schijnlijk nooit meer verliezen. Een geweldige wed strijd spelen en dan zonder beloning eindigen. Dit komt heel hard aan. Op drie dagen na, exact twintig jaar geleden lukte het Roda JC wel om van Ajax te winnen. Deze 25e ontmoeting tussen de twee ploe gen op het hoogste niveau stond gepland op 25-03- 1986. Roda JC was destijds nog volop in de race voor Europees voetbal terwijl Ajax onder leiding van trainer Cruijff aan een jong en nieuw elftal bouwde. Roda JC begon op deze dinsdagavond goed met twee prima kansen voor Hofman, maar de frêle aanvaller schoot nog te gehaast. Ajax, daarentegen, speelde deze avond dramatisch slecht en het regende kansen voor de thuisclub. Peter van de Ven en Hennie Meijer hadden Roda JC voor rust al lang op een ruime voorsprong kunnen en ook moe ten zetten. De huidige keeperstrainer van Oranje, Stanley Menzo, was telkens bekwaam in zijn reddingen. Aan de andere kant hoefde Nederburgh slechts eenmaal redding te brengen op een inzet van John Bosman. Volop spektakel dus, waaraan alleen de doelpunten nog ontbraken. Daar zou al heel snel verandering in komen. De tweede helft was net begonnen toen arbiter Egbert Mulder de bal op de stip legde na een over treding van Silooy op Gorter. In weerwil van alle voetbalwetten nam Gorter de bal zelf en schoot hij onberispelijk in. Een kwartiertje later was het alweer gelijk na opnieuw een strafschop. Rob Rijnink, op een blauwe maandag nog actief voor Roda JC, ging over de knie bij John de Jong waarna Spelbos beheerst de gelijkmaker deed aantekenen. Roda JC moest winnen om in de race te blijven voor een Europees ticket en ging weer verwoed op zoek naar de nieuwe voorsprong. Martin van Geel, huidig technisch directeur van Ajax, had moeten scoren maar een linkspoot scoort zelden of nooit met zijn rechtervoet. Na zeventig minuten leek de wedstrijd helemaal te kantelen in Roda JC's voordeel toen Edo Ophof zijn tweede gele kaart kreeg. Het was echter Ajax dat door de enorme aanvalsdrang van de thuis club kansen via de counter kreeg. De eerder genoemde Rijnink was heel dichtbij de onverdiende 1 -2 toen hij slechts de lat schampte. Na diverse andere verprutste kansen, met name door Van Geel, leek het spannende en opwindende duel af te stevenen op 1-1Een minuut voor tijd draaide Hofman een voorzet zo goed voor doel dat Van Geel er slechts tegenaan hoefde te lopen. Hiermee maakte hij in één klap al zijn voorgaande missers goed. Roda JC won zo eindelijk weer eens van Ajax na een zegeloze serie van zes jaar. Wanneer was ook alweer de laatste zege op Ajax? Het antwoord luidt: 31-03-2000. Inderdaad, zes jaar gele den.... De opstelling van twintig jaar geleden: Nederburgh Hanssen, Calderwood, Grassi, De Jong (Klein) Van de Ven, Daerden, Van Geel Hofman, Gorter, Meijer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17