Op achttienjarige leeftijd belandde hij als rechtsbuiten vanuit zijn amateurclub bij ADO Den Haag. Daar werd Jan-Paul Saeijs omgevormd tot centrale verdedi ger. Vanaf de winterstop komt de geboren en getogen Hagenaar uit voor Roda JC. Hoe bevalt het je tot nu in Limburg? "Prima. Momenteel verblijf ik nog in het Golfhotel in Brunssum. Zeker voor mij, als fer- i vent golfer, een fantastische locatie. Als ik een woning heb gevonden zal mijn vriendin, die dit jaar afstudeert, bij mij intrekken. Daarnaast is Rgja JC natuurlijk een mooie club met een fantastisch stadion en een leuke spelersgroep/Het Kerkraads dialect is welis- waar af en toe niet te verstaan, maar waarschijnlijk zullen de mensen meer aan mij moe ten wennen dan ik aan hen. Ik ben weliswaar geen moeilijke jongen, maar wel een druk baasje." Kun je aangeven wat je sterke punten zijn? "In een-tegen-een duels is het lastig mij te passeren. Daarnaast ben ik met mijn 1.91 meter in kopduels moeilijk te verslaan en heb ik een behoorlijke snelheid. Alleen moet je me niet laten opbouwen. Want als ik met de bal ga rennen, raakt de ploeg waarschijn lijk in paniek. Bij ADO Den Haag nam ik meestal als centrale verdediger de mandek king voor mijn rekening en stond er een vrije man naast mij. Een rol die bij ons de laat ste tijd regelmatig door Alexander Voigt wordt ingevuld." Sinds je komst heb je echter al behoorlijk wat duels als rechtsback gespeeld. "Dat heeft met blessures en schorsingen te maken, want het is absoluut niet mijn posi tie. Ik heb liever wat ruimte naast me en heb er vooral veel moeite mee dat de zijlijn op die plek zo dicht in de buurt is, liaha. Daarom heb ik nog niet echt goede wedstrijden gespeeld. Als je dan ook nog twee keer geschorst wordt, is het moeilijk je te bewijzen. Maar zeker gezien de komst van Davy De Fauw zal de rechtsbackpositie een tijdelijke oplossing zijn." Hoe groot is het verschil met ADO Den Haag? "Het niveau en de intensiteit van de trainingen zijn bij Roda JC hoger. Ook is de instel ling van alle spelers hier goed. werken ze harder en heeft de groep meer voor elkaar over. Zeker na de dramatische uitschakeling in de halve bekerfinale gaat iedereen er vanuit dat er het komend seizoen bij Roda JC écht iets gaat gebeuren. Daarom hoop ik dat de selec tie met nog enkele spelers wordt versterkt. Zodat we dan zonder veel problemen Europees voetbal halen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12