Eredivisie Zondag 19 maart 2006 - Euroborg Stadion, Groningen - 20.000 Scheidsrechter: Kevin Blom FC Groningen - Ajax 3-2 (2-1) Scoreverloop: 14. Evgeniy Levchenko (pen.) 1-0,18. Klaas Jan Huntelaar 1-1 45+2. Erik Nevland 2-165. Thomas Vermaelen 2-2, 68. Antoine van der Linden 3-2 FC Groningen: Bas Roorda; Paul Matthijs (46. Bruno Silva), Gijs Luirink, Gibril Sankoh, Antoine van der Linden, Danny Buijs, Evgeniy Levchenko, Rasmus Lindgren, Glen Salmon, Koen van de Laak (89. Mark-Jan Fledderus), Erik Nevland (85. Yuri Cornelisse) Coach: Ron Jans Niet ingezet: Jeroen Lambers, Mathias Florén, Robin Kieft, Stefano Seedorf Ajax: Maarten Stekelenburg; Michael Timisela, Emmanuel Boakye, I Thomas Vermaelen, Olaf Lindenbergh Steven Pienaar (32. Jeffrey Sarpong), Vurnon Anita, Nourdin Boukhari; Mauro Rosales (63. Angelos Charisteas), Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (77. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Robbert Schilder was zijn vervanger. Met hem op het veld leken Ajax en Groningen aan te sturen op een gelijke stand bij rust. Maar daar stak Erik Nevland een stokje voor. De aanval ler kreeg in blessuretijd van de eerste helft de bal na een rommelige aanval pardoes in de voeten gespeeld, waarna Maarten Stekelenburg met een hard en droog schot werd verslagen: 2-1. In de tweede helft lukte het Ajax opnieuw gelijk te maken. Thomas Vermaelen kopte uit een corner van Nourdin Boukhari prima raak. Maar luttele minuten na die treffer diende Antoine van der Linden Ajax Danny Blind geeft zijn aanvoerder Olaf Lindenbergh instructies. Thomas Vermaelen zet Ajax met een prachtige kopbal op 2-2. de genadeslag toe. De Groninger kreeg de ruimte om de bal hard voorbij Stekelenburg te volleren. De doelman had het nakijken. De Ajacieden kwamen de klap niet meer te boven. Zeker niet toen Vermaelen een kwartier voor tijd met een tweede gele kaart de kleedkamer moest opzoeken. Met tien man een 3-2 achterstand weg werken, bleek te veel gevraagd voor de piepjonge Ajax-ploeg. FC Groningen was uiteindelijk op kracht en ervaring de baas over de Ajacieden. Thomas Vermaelen krijgt zijn eerste gele kaart na een handsbal in het strafschopgebied. Ajax Kick Off> NAC Breda

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38