Zeer jeugdig Ajax verliest in Euroborg FC Groningen - Ajax 38 Klaas Jan Huntelaar bracht Ajax met zijn 28sle competitiedoelpunt op gelijke hoogte. Danny Blind was tot vorig jaar maart trainer van Ajax Al. In het splinternieuwe Euroborg Stadion in Groningen zal hij zich dat misschien opnieuw gevoeld hebben. Want het Ajax dat in het veld stond, was jong. Zeer jong en onervaren. Blind was met slechts zestien spelers afgereisd naar Groningen, want Hatem Trabelsi (kuitbles sure) en Hedwiges Maduro (ziek) voeg den zich te elfder ure bij de al bekende geblesseerden John Heitinga, Zdenek Grygera, Tomas Galasek, Wesley Sneijder, Urby Emanuelson, Nicolae Mitea, Edgar Manucharyan en de geschorste Juanfran. Vanwege die personele problemen debu teerde het pas zestienjarige talent Vurnon Anita in de basis. De jeugdinternational gaf geen blijk van welke vorm van planken koorts dan ook. Wat betreft de onvervalste Amsterdamse bluf en branie zit het wel goed bij de middenvelder. Het optreden van Anita vormde een spaarzaam hoogtepunt aan Ajax-kant. Voor de Amsterdammers, waarbij ook de jonge Michael Timisela en Emmanuel Boakye in de basisopstelling stonden, hield het onheil niet op toen de wedstrijd begon. Want een ongelukkigere start had in het bijzonder Thomas Vermaelen zichzelf niet kunnen wensen. Nog geen kwartier na de aftrap beroerde de kersverse Belgisch inter national een inzet van Glen Salmon met de hand. De penalty die het voorval de thuis- ploeg opleverde, werd feilloos benut door Evgeniy Levchenko. Gezien het spelbeeld geen onterechte achterstand voor Ajax, f maar nauwelijks vier minuten later was de stand gelijk. Klaas Jan Huntelaar reageerde uiterst alert op een voorzet vanaf rechts. k Markus Rosenberg bediende de topscorer van de Eredivisie op maat, waarna de aan valsleider prima inkopte: 1-1. Na een dik halfuur spelen, kreeg Ajax er weer een blessuregeval bij. Steven Pienaar ging na een overtreding geblesseerd naar de kant en de zeventienjarige Jeffrey Sarpong NAC Breda Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37