17 Steun Nicolae Mitea Mitea graag zijn waarde tijdens de toegift op het reguliere seizoen. Alles om de club maar bij te staan in de jacht op het felbe geerde Champions Leagueticket. Al is het wellicht verstandiger om vooral op het vol gende seizoen te focussen. Risico nemen, is voorlopig uitgesloten. Voorpagina's halen dus ook. 'Natuurlijk ben je altijd wel een beetje bang,' kijkt Mitea terug op zijn rentree, een half etmaal eerder. 'De trainer waar schuwde me vooraf al zo simpel mogelijk te spelen. Dat is moeilijk, omdat ik normaal gesproken juist niet simpel speel. Dribbling is my style.'' Tegen Argon paste de Roemeen zich van lieverlee toch maar aan. Balgevoel en wedstrijdritme opdoen, zijn voorlopig be langrijker dan een tegenstander al drib belend het bos in te sturen. 'De meeste verdedigers weten normaal wel hoe ik speel,' legt Mitea uit. 'Dollen is nu even niet verstandig. Daarnaast was het veld van Argon ook gewoon te slecht om lang in balbezit te blijven.' Moreel is de Ajacied er in de afgelopen maanden alleen maar sterker op gewor den, schat hij zelf in. Zo zijn de donkere maanden vol blessureleed toch nog ergens goed voor geweest. De steun van collega's en Ruud Krol was hoe dan ook waarde vol. Met de assistent-trainer en ploegmaat Heitinga kon de Roemeen zijn zorgen de len. Ooit kampten ook zij met vergelijkbare kwetsuren. Tenslotte putte Mitea ook uit zijn geloof broodnodig houvast. Mitea blijkt een diep gelovig man. De buitenspeler put kracht uit hogere machten. Hogere machten die hem wel (een voorspoedig herstel) en niet (een ingrijpende blessure) gunstig gezind leken te zijn. Aan zijn persoonlijke beleving van het geloof heeft het voorgaande niets ver anderd. 'Voor de operatie heb ik gebeden voor een goed en snel herstel, dat geluk heb ik gehad,' benadert Mitea het vooral positief. Alles relativerend, wijzend op zijn knie: 'Een knieblessure als deze moet je ac cepteren. Ook dit hoort blijkbaar bij het voetbal. God heeft me geholpen. Maar het is daarnaast ook belangrijk dat je in jezelf gelooft. Als ik terugkom, speel ik tien keer beter dan voorheen. Dat beloof ik.' Volled®Paam UicolaeBumitru Geboorteplaat »»- Contract tot 30-06-2007 Interlands 8 Wedstrijden/doelpunten Ajax 44 9 Competitie q Beker ,Q i Champions Leagu Totaal Ajax Kick Off> NAC Breda

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17