De Trainer (j§) =v:; O Als het de kunst is je ploeg in de juiste fase van het seizoen te laten pieken in de presta ties, dan is Danny Blind een groot trainer. De Zeeuwse oefenmeester in Amsterdamse dienst kreeg deze competitie veel kritiek te verduren, maar nu de posities op de ranglijst definitieve vormen beginnen aan te nemen, leidt hij zijn Ajax naar een vaste vierde plaats. Van de landstitel was deze jaargang al veel eerder afscheid genomen. Danny Blind (42 interlands, deelname aan twee WK's en twee EK's, winnaar van de Cham pions League en nog veel meer titels op zijn indrukwekkende erelijst als speler) draaide er als voetballer al niet om heen als zijn mening over een wedstrijd werd gevraagd. Als trainer van Ajax hangt hij ook geen ingewikkelde theorieën op. De presta ties vielen aanvankelijk tegen, de oorzaken werden hem duidelijk en hij weet dat het Amsterdamse publiek hoge eisen stelt aan de uitvoering. "Intern bleven we rustig, dus kun je doorwerken aan dat wat je voor ogen hebt", zegt de 44-jarige coach in de aanloop naar de topwedstrijd tegen FC Groningen. Kritiek Want kritiek was er. Na dertien wedstrijden - met vijf nederlagen en drie remises - was het lands kampioenschap al vervlogen. "En dus moesten we onze doelstelling bijstellen. We speelden in die eer ste wedstrijden helemaal niet zo slecht. Ik herinner me de kansen om de 0-1 bij AZ uitte bouwen en de 2-0 voorsprong tegen ADO Den Haag tot aan de blessuretijd, om nog maar te zwijgen van de legio kansen tegen Heracles en Heerenveen die we maar niet wisten te benutten, waardoor het in beide wedstrijden 0-0 bleef. Je weet als resultaten uit blijven dat andere aspecten een rol gaan spelen. We hebben jonge onervaren spelers en er waren jongens met een aflopend contract. Als je wint, dan blijven die allemaal binnen boord. Resultaten vor men namelijk een goed bindmiddel." Na de tussentijdse komst van topscorer Klaas Jan Huntelaar is echter alles anders in Amsterdam. De laatste vijf competitiewedstrijden voor de klassie ker tegen PSV (0-0) werden gewonnen, waarbij twee tegenstanders op een 6-0 nederlaag werden getrakteerd in de eigen ArenA. Blind nuanceert. "Als je kijkt naar dat programma was het niet meer dan logisch dat wij voor het maximale resultaat zouden gaan. Dat is gelukt, maar om dat nou alleen aan Huntelaar toe te schrijven, doe je anderen tekort. Natuurlijk is het wel zo dat hij een heel belangrijke pion in het geheel is geworden." Goed beeld Hoewel hij de ploeg van Ron Jans niet zelf aan het werk kon zien, zegt Blind een goed beeld van FC Groningen te hebben. "Een moeilijke tegenstander. Ze staan niet voor niets nog zo hoog genoteerd in deze fase van de competitie. De ploeg is lastig te bestrijden. Er zijn geen individueel in het oog sprin gende spelers. FC Groningen functioneert vooral als een team, waarbij de individuele kwaliteiten goed op elkaar zijn afgestemd." www.fcgroningen.nl eredivisie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7