Sponsor van de wedstrijd: Van Kalsbeek Van Kalsbeek Schildersbedrijf: ambachtelijke schilder, met hart voor het houtwerk Van Kalsbeek Schildersbedrijf beslaat dit jaar alweer 17 jaar. Eigenaar Rudy van Kalsbeek werkte midden jaren 80 voor diverse schildersbedrijven, maar vond dat op een goed moment wel mooi geweest. Rudy start te zijn eigen schildersbedrijf en gebruikte eerst een aantal leerling schilders om hem te assisteren. Als snel bleken de werkzaamheden echter niet meer bij te houden. Hij nam een aantal topschilders in dienst en veroverde snel een groot deel van de par ticuliere markt. Langzamerhand begon hij zich met zijn bedrijf ook te specialiseren. Het onderhoud en schilderwerk van hout werk aan monumentale, maar ook simpel weg oude panden, is anno 2005 een van de sterke punten van zijn bedrijf. Vakwerk, Nieuwscafé' en Johan Remkes "Eigenlijk zijn we nog echt een ambachte lijk schilderbedrijf. We doen weinig 'mas- sawerk'. We kunnen het wel, maar heeft niet de voorkeur. De particulieren zijn in het totaal onze massa. Daarnaast leveren we uiteraard ook vakwerk aan het bedrijfsleven en overheid. Oude, monu mentale panden. Daar is echt nog het ech te ambachtwerk voor nodig. Ik kan er nog steeds van genieten om na afloop van zo'n opdracht te zien hoe zo'n huis of kantoor pand is opgeknapt. Ik kan ook simpelweg nog niet zonder het schilderen. Daar haal ik veel voldoening uit. Ben namelijk niet zo'n kantoor of 'pakken-typ'. Geef mij maar een mooie schilderklus, daar haal ik voldoende uitdaging uit!" Rudy van Kals beek praat vol enthousiasme over het schildersvak. Zijn ogen stralen als hij praat over zijn afgeleverde projecten. Gevraagd naar zijn meest bijzondere klussen slaakt hij een diepe zucht."Tss, dat zijn er in al die jaren heel veel geweest. Wij schilderen heel veel bij particulieren, dat zijn vaak dankbare klussen. Je ziet een huis echt opknappen. Maar ook pakhuizen zijn geweldig. Je brengt zo'n pand weer terug in originele staat, zo voelt dat. Daarnaast weet je dat zo'n object vervolgens weer jaren beschermd is tegen 'weer en wind'. Een van de leukste klussen was het schil deren van het hele Nieuwscafé en het Gasunie restaurant. Dat zijn herkenbare projecten. Verder hebben we voor Johan Remkes geschilderd, ha, ha, ja zijn huis dan hel" Bij Schildersbedrijf van Kalsbeek kunt u ook terecht voor zeer uitgebreide kleurad viezen. Voor de buitenkant, dus het kozijn- werk, deuren, ramen, maar ook voor het complete interieur. Het is een extra service waar met name Rudy zelf bekend om staat, "Nou ja bekendik heb wel een neusje voor kleurcombinaties. Ik kan wel zeggen dat ik het echte 'kleurgevoel' in me heb. Maar belangrijker nog, ik durf klanten altijd te zeggen of de kleuren die zij voor ogen hebben ook echt zullen pas sen bij het object. Mijn mening is nog wel eens anders dan die van de klant. Dat moetje zeggen vind ik. Gelukkig pakt mijn inbreng altijd goed uit. Dan ben ik op recht trots op het resultaat". Rudy is ook niet helemaal enthousiast over de buitenkant van Euroborg. "Laat me wel duidelijk zijn, Euroborg is fantastisch. De sfeer is in een woord prachtig, de binnenkant is indruk wekkend. Van buiten bekeken ronduit saai. Misschien dat we daar over een half jaar nog maar eens naar moeten kijken. Hopelijk zorgt met name goede belichting voor de juiste sfeer. Wat dat betreft is het stadion van Bayern Munchen een prachtig voorbeeld. Door kleuren en lichtvariatie is dat stadion elke dag weer anders. Euro borg moet van buiten echt een eyecatcher worden. Dat is het nu nog niet". FC Groningen, Thomasen Ajax Naast fan van het schilderwerk is Rudy fan van FC Groningen. "Al jaren. Helemaal sinds ik er vaak kom door mijn lidmaat schap van de Business Corner. Door de businessclub (vroeger de ORG) en mijn zoon Thomas, ken ik ontzettend veel men sen binnen de FC. Thomas speelde eerder voor de FC jeugd. Hij is een pracht voet ballertje, maar hij stagneerde even. Hij had destijds moeite om alle facetten te beheersen, maar tegenwoordig is hij weer enorm gegroeid en speelt hij alweer bij de jeugd van BV Veendam. Het mooiste zou zijn als hij weer geheel door eigen kracht, inzet en techniek zich terugknokt naar de FC, maar dat zien we van zelf wel. Laat hem vooral plezier houden in het spelle tje". Door het voetbal van zijn zoon kwam Rudy in contact met Ajax. Langzaam groeide er zelfs een vriendschap uit met Patrick Ladru, jeugdtrainer van de Amster damse club. Tegenwoordig organiseert hij zelfs met Ajax een toernooi, waaraan plaatselijke hoofdklassers, maar ook FC Groningen, BV Veendam, Emmen, Cam- buur en Ajax met 5 ploegen aan meedoen (D2, E1E2, E3, F1"Dat een club als Ajax dat doet is toch prachtig, dan zien ze ook echt de toegevoegde waarde van het toer nooi in. En ja, eerlijk is eerlijk, Ajax is toch ook mijn favoriete club uit de top 3". Het toernooi is dit jaar bij HSC te Sappemeer en wordt gespeeld op zondag 27 augus tus. Komt allen kijken! Rudy van Kalsbeek is te vinden in de ABN AMRO Business Corner. Voor gerichte informatie over zijn bedrijf en de mogelijk heden, kunt u bellen naar 0598 - 351025 Of 06-55804695. Even kijk op internet kan ook, surf dan naar www.vankalsbeek.nl eredivisie* www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 50