"Ons niet laten imponeren" De Balans O Na twee uitnederlagen speelt FC Groningen tegen Ajax weer in Euroborg. Het nieuwste stadion van Nederland waarin de FC in de afgelopen vijf duels elf punten verzamelde. De tegenstander uit Amsterdam deed het de laatste jaren tegen de FC beter in het Ooster park dan in de ArenA. "We kunnen vanmiddag weer gebruik maken van de kracht van Euroborg,aldus Jans. Heel kort komt Ron Jans nog terug op het duel bij Willem II. "Daar hebben we het gewoon slecht gedaan. Met name in het kwartier na de pauze. Zoiets mag eigenlijk nooit gebeuren en toch komt 't voor. We hebben er lering uit getrokken en wilden het recht zetten in de afgelopen wedstrijd tegen ADO Den Haag. En qua instelling, duelkracht en positiespel hebben we dat ook zeker gedaan." Toch stond FC Groningen ook in Den Haag na negentig minuten met lege handen. "Het gaat ech ter uiteindelijk altijd om het resultaat. En we heb ben ons overwicht niet kunnen uitdrukken in kan sen en goals. We scoorden dit seizoen 35 keer in 28 duels. Dat is niet echt veel. En in uitwedstrijden krijgen we bijna altijd minimaal één goal tegen. Wat dat betreft hebben we in eigen huis het voor deel dat we regelmatig de nul houden." "In Den Haag viel de eerste tegentreffer nota bene bijna direct uit een doeltrap van Roorda en waren de centrale verdedigers even later nergens te bekennen toen Mols op het doel af kwam. En bij de tweede goal stapelden de ongelukkigheden elkaar op. We voelden ons bij die strafschop benadeeld, maar hebben ook vooral onszelf tekort gedaan. Veel voorzetten en schoten van ons werden geblokt en de eindpass was niet goed verzorgd. Daardoor kregen we weinig echte kansen." "Dat Ajax dinsdag nog heeft gespeeld in Milaan, zie ik niet als een voordeel voor ons. In vijf dagen kun nen spelers voldoende herstellen. In Amsterdam hadden we na de 1 -0 wat teveel ontzag voor Ajax en begonnen we pas te voetballen vanaf 3-0. Uit eindelijk kwamen we zelfs nog bijna op gelijke hoogte. We moeten ons in ons eigen Euroborg niet laten imponeren. Feyenoord en AZ hebben in Groningen een punt weggesleept en wij versloegen PSV. We zouden graag punten pakken tegen de vierde club uit de Top-4, al beseffen we ons dat Ajax in een goede fase verkeert." eredivisie www. fcgroningen. nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 4