De Aftrap J m M CENTRIC T"s^-UTIONJ Uitgave: FC RONINGEN mmigxmsffimM* epi« i FC Groningen Media Postbus 1080 9701 BB Groningen T: 050-5878762 Grafische vormgeving: Kijf&Witte - Leek T: 0594-513890 Druk: Scholma Druk - Bedum T: 050-3013636 Redactie: Richard van Elsacker Bas Kammenga Peter Slump Fotografie: Fotopersburo Jan Kanning T: 06-51837168 FC Groningen BV Postbus 1399 9701 BJ Groningen T: 050-5878787 info@fcgroningen.nl www.fcgroningen.nl Opgericht 16 juni 1971 Stadion Euroborg Capaciteit: 20.000 zitplaatsen Clubkleuren: groen-wit FC GRONINGEN AJAX zondag 19 maart 14.30 uur De competitie 2005/2006 gaat naar een climax toe. Oké, PSV wordt opnieuw kampioen van Nederland. Feyenoord en AZ eindi gen zeker bij de eerste vijf en RBC Roosendaal degradeert. Maar verder is alles nog onbeslist. FC Groningen staat na twee uitne derlagen nog altijd op 44 punten, maar ook nog steeds bij de eer ste negen en zelfs nog met het zicht op een plek bij de eerste vijf. Ajax lijkt zeker van de vierde plaats, maar uitgerekend de man nen van Ron Jans kunnen die positie van de Amsterdammers aan het wankelen brengen. Eén ding hebben de bezoeken aan Tilburg en Den Haag wel duidelijk gemaakt: de stand op de ranglijst zegt in deze fase van de competitie wei nig tot niets, ledereen wint van iedereen en dit is de reden dat FC Groningen nog steeds aanspraak kan maken op een hoge klassering. De meer dan goede pres taties van de ploeg van Ron Jans tot aan de uitwedstrijden tegen Willem II en AD0 Den Haag hebben echter ook een keerzijde. Het verwachtingspatroon is enorm opgeschroefd. Niet alleen de supporters reageren teleurgesteld op de twee meest recente verliespartijen, ook in de media wordt de verrassende klas sering van FC Groningen niet meer als een incident beschouwd. De nederlagen worden kritisch bekeken. Gezond Dat is natuurlijk gezond. Wanneer je als club stappen wil maken, hoort daar ook een veranderende benadering bij. FC Groningen heeft het doel zich de komende jaren fasegewijs te ontwikkelen en de lat elk seizoen een tikje hoger te leggen. Na de veertig punten en de twaalfde positie op de eindrangschikking van vorig jaar, was de doelstelling voor deze jaargang een hogere notering en meer dan veertig punten. Niet in het minst tot de eigen verbazing wisten Ron Jans en de zijnen dit doel een maand geleden al te realiseren. Daarmee werd het restant van de competitie natuurlijk niet opgegeven en was de trainer stellig over het verdere verloop ervan. Het bereiken van de play-offs, dus een positie bij de eer ste negen, was het nieuwe doel voor de resterende wedstrijden. Na de dubbele nederlaag op vreemde bodem, ongeacht de kleur van het tenue, moet de ploeg nog alle zeilen bijzetten om in het befaamde en felbegeerde lin kerrijtje te eindigen. Wekenlang hing er een spandoek bij de wedstrijden van FC Groningen met de tekst: "Blind moet blijven". Inmiddels is Ajax hard op weg de vierde plaats veilig te stellen. Het zou om meerdere redenen mooi zijn als men in Amsterdam na zondagmiddag hiervan nog allerminst zeker is. www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 3