De Feiten V ARBITRAAL KWARTET Scheidsrechter: René Temmink Assistent-scheidsrechter Hoofdtribune: Jac Schenkels Assistent-scheidsrechter Oost-tribune: Nicky Siebert Vierde official: Ed Janssen 'SFC Groninqen eindigde de afgelopen vijf jaar tussen de twaalfde en vijftiende plek op de ranglijst Ajax bezette in de afgelopen tien seizoenen alle plekken tussen de eerste en zesde plaats minimaal een keer en werd ook viermaal kampioen hot FC Groningen en Ajax troffen elkaar zesentwintig keer eerder in competitieverband, in alle gevallen op bet hoogste niveau FC Groningen won drie van de onderlinge ontmoetingen Ajax trok negentien keer aan het langste eind, vier keer eindigde het treffen gelijk FC Groningen pakte dit seizoen 33 van de 44 punten in veertien gespeelde thuiswedstrijden Ajax verzamelde 24 punten in veertien uitduels "TopfcorereWjre Groningen zijn Glen Salmon en Yuri Cornelisse met zeven treffers, Danny Buijs trof vijfmaal Markus Rosenberg is topscorer aan de kant van Ajax met 12 treffers; Klaas Jan Huntelaar scoorde 10 keer, in alle gevallen na de winterstop Evgeniy Levchenko, Yuri Cornelisse en Glen Salmon scoorden in het verleden tweemaal tegen Ajax Yannis Anastasiou scoorde zesmaal in acht voorgaande duels tegen FC Groningen Danny Buijs en Bas Roorda kwamen in alle 28 gespeelde duels in actie Markus Rosenberg en Urby Emanualson speelden de meeste wedstrijden aan Ajax-kant: 25 Tomas Galasek speelt mogelijk zijn 150ste Eredivisieduel voor Ajax Ron Jans is voor de 123ste keer hoofdtrainer in een Eredivisieduel; Danny Blind is voor de 39ste keer eindverantwoordelijk bij Ajax Kaarten Bij FC Groningen staan Paul Matthijs (6), Arnold Kruiswijk (5), Gijs Luirink (5), Mathias Floréri (5), Yuri Corne lisse (5), Danny Buijs (3), Mark-Jan Fledderus (3), Antoine van der Linden (3), Erik Nevland (3) en Evgeniy Bp^aan Wesley Sneijder (6), Zdenek Grygera (6), Thomas Vermaelen (3) en Olaf Lindenbergh (3) op scherp; Juanfran is geschorst Scheidsrechter René Temmink gaf 42 gele en tweemaal een dubbele gele kaart in de zeventien duels die hij dit seizoen floot Rggksen Wijnhard Gorré, Edwin Bakker, Regtop, Meijer, Neeskens, Bechan, Verkuyl, Reiziger, Hoekstra, Ikedia, Lindgren' Ronald Koeman, Beukenkamp, Storm, Seedorf stonden bij beide clubs onder contract FC Groningen won voor het laatst een thuisduel van Ajax in 1988 FC Groningen won voor 't laatst een duel van Ajax in 1994 Ajax speelde voor 't laatst een uitduel gelijk op 3 oktober 2004 FC Groningen is al twaalf competitiewedstrijden op rij ongeslagen in Groningen (m.m.v. lnfostradasports.com) '»V X eredivisie www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 20