Vermaelen is nu een Rode Duivel Jong Ajax verliest in Twente 7 Rond de eerste maart waaierden vele Ajacieden met hun nationale teams weer uit over de Europese voetbalvelden. Voor Thomas Vermaelen was die midweekse wedstrijd er eentje om nooit meer te ver geten. Hij debuteerde in het nationale elftal van België tegen Luxemburg en mag zich vanaf 1 maart dus Rode Duivel noemen. Voormalig Ajacied Wesley Sonck gaf zijn oude clubgenoot de wedstrijdvaan als aan denken. Het duel werd overigens bij een 2-0 stand voor België gestaakt wegens de slechte weersomstandigheden. Nederland won de onderlinge strijd in de Amsterdam ArenA tegen Ecuador met 1-0. Van de Ajacieden waren uiteindelijk alleen Urby Emanuelson en Hedwiges Maduro opgenomen in de selectie. Van hen kwam Maduro na rust in actie. Door zijn inbreng ging het Nederlands elftal beter voetballen. Dirk Kuyt scoorde de winnende treffer. Emanuelson bleef op de bank. Markus Rosenberg kwam bij Zweden al vrij snel van de bank. Hij verving nog in de eerste helft Zlatan Ibrahimovic. Veel kon Zweden niet uitrichten Tegen Ierland werd een smadelijke 3-0 nederlaag geleden. Hedwiges Maduro was de enige Ajacied die voor Oranje bin nen de lijnen kwam tegen Ecuador. Het Jong Ajax van John van den Brom slaagde er maandagavond niet in Jong FC Twente op eigen bodem te verslaan. In Hengelo was het bij rust 1-0, na negentig minuten bleek de thuisploeg met 2-0 te sterk. 'Het was het oude liedje,' vertelde de teleurgestelde coach. 'Het was net als het begin van het seizoen, een slechte team prestatie.' Het eerste kwartier speelde Jong Ajax nog wel aardig, maar daarna zakte de ploeg terug. FC Twente kwam in de eerste helft op voorsprong nadat Emmanuel Boakye bij een vrije trap van de thuisploeg niet goed stond op te letten en zijn tegenstander voor de verdediger kon komen om de bal achter Henrik Moisander te koppen. De manier waarop de 2-0 tot stand kwam, was teke nend. Na een buitenspelsituatie in eerste instantie, ontstond een scrimmage voor het doel van Moisander, die de bal oppakte. De scheidsrechter oordeelde echter dat het een terugspeelbal was en kende FC Twente een vrije trap toe op vijf meter van het doel. De vrije trap ging via de handen van Moisander over zijn op de doellijn geposteerde teamge noten heen. 'Erg frustrerend,' noemde Van den Brom de nederlaag. 'Tijdens de warming-up zag ik het al een beetje. Ik heb er toen meteen wat van gezegd. Helaas hielp het niet. Van de elf spelers haalden er negen hun niveau niet. Slechts Jeffrey Sarpong en Michael Timisela scoorden een voldoende.' Thuisduel Jong Ajax verzet De thuiswedstrijd die Jong Ajax op dinsdag 14 maart in de Beloftencompetitie tegen Jong Volendam zou spelen, is verzet. Op dezelfde avond speelt het eerste elftal van de Amsterdammers namelijk in Milaan tegen Internazionale. Ajax Kick Off> PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7