1 43 Naam: Erik Pot *r Woonplaats: Nieuwleusen \T^%r/ Leeftijd: 15 jaar Seizoenkaart: Nee, die heb ik niet. Ik kijk af en toe een wedstrijdje. Meestal kom ik per georganiseerde busreis naar Amsterdam. Sinds dit seizoen heb ik trouwens wel een club card. Die kon je op een bepaald moment gratis aanvragen. Eerst bezochte wedstrijd: Dat was Ajax - Vitesse uit het seizoen 2004-2005. Die wedstrijd werd ergens in december gespeeld. Het was in elk geval erg koud in de ArenA. Ik kon met een vriendje en zijn vader mee met een busreis. In het stadion vond ik vooral het juichen heel indrukwekkend. Ryan Babel scoorde de 1 -0 ook pas vlak voor tijd. Het bleef toen bij 1 -0. Ik was trouwens al een keertje eerder in de ArenA geweest. Dat was tijdens een Open Dag. Wat me als eerste opviel, was de grootte van het stadion. Natuurlijk had ik de ArenA wel eens op televisie gezien, maar in het echt is het nog veel groter. Knap hoe zo'n stadion gebouwd kan worden. Tijdens de Open Dag kregen we ook een rondleiding, onder meer door het Ajax Museum. Vooral de prijzenkast vond ik prachtig. Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Klaas Jan Huntelaar. Geweldig hoe snel en hoe goed hij zich bij Ajax ontwikkelt. Er lijkt nu al nauwelijks meer iets fout te kunnen gaan. Dat hij een topspeler is, zie je aan alles. Er wordt veel over hem gepraat, maar hij blijft er allemaal heel rustig onder. Huntelaar is misschien niet zo snel, maar als een echte goaltjesdief kan hij wel uitstekend koppen en schieten. Dat zag je allemaal terug in de wedstrijd tegen RBC. Wesley Sneijder is trouwens ook een favoriet. Hij is tweebenig en kan geweldige vrije trappen nemen. Verder heeft Sneijder een prima pass en schot in de benen. Dat Wesley door Ajax zelf is opgeleid, maakt hem natuurlijk extra goed.' Favoriete Ajax-speler uit de Ajax-historie: 'Dan kies ik voor Marco van Basten. Vooral omdat hij zoveel fantastische doelpun ten heeft gemaakt. Hij is als een van de beste spitsen ter wereld ook heel belang rijk geweest voor het Nederlands elftal, [ohan Cruijff was ook een goeie, maar van hem heb ik nog niet zoveel beelden gezien. Op internet heb ik laatst de beroemde om haal van Van Basten tegen FC Den Bosch nog gedownload. Toen Van Basten die tref fer scoorde, was ik nog niet eens geboren!' Favoriete club naast Ajax: 'Dat is Manchester United. Vooral ook door Ruud van Nistelrooy, ook al heeft hij bij PSV gespeeld. De wedstrijden van Manchester United op het Amsterdam Tournament heb ik helaas moeten missen. Ik was toen op va kantie. Hopelijk spelen Ajax en Manchester United binnenkort nog een keertje tegen elkaar. Net als Ajax heeft ook United een mooie historie en hebben er heel veel goede spelers gevoetbald. Van Chelsea moet ik in elk geval niks hebben. Die club heeft één geldschieter. Arsenal vind ik een beetje arrogant. Dat vind ik ook niets.' Ajax is voor mij: 'Een belangrijk iets in mijn leven. De club zal ik altijd blijven volgen. Het clubgevoel gaat niet meer over. Alleen als iets minder goed wordt gepresteerd, is het niet zo mooi. Dan krijg ik op school nogal wat gezeur. Iedereen weet namelijk dat ik helemaal gek van Ajax ben. Vooral de lui die helemaal niet zijn geïnteresseerd in voetbal kunnen Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42