'Toen Van Basten met zijn omhaal scoorde, was ik nog niet eens geboren!' De supporter aan het woord De media van Ajax wvvw.ajax.nlKick Offj Ajax Magazinemaken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering vertelt Erik Pot wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Eigenlijk pas echt sinds het seizoen 2002-2003, al volgde ik de club daar voor ook goed. Vroeger, op de basisschool, kreeg ik mijn drinken in een Ajax-beker mee naar school. Die beker had ik ooit een keer gevraagd voor mijn verjaardag. Mijn gevoel bij de club is gewoon heel goed. Sinds ik op de middelbare school zit, is dat gevoel alleen maar sterker geworden. Ajax is de grootste club van Nederland, die ook de meeste prijzen heeft gewonnen. Nieuwleusen ligt vlak bij Zwolle, maar bij FC Zwolle kijk ik nooit. Ajax heeft altijd de beste spelers gehad en heeft een mooie clubgeschiedenis. Ik kijk, luister en lees ook alles. Als het maar over Ajax gaat.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax 'Vaak met mijn broertje. Hij is dertien en een iets minder fanatieke Ajax-supporter dan ik. Ik volg écht alles. Via de radio naar de wedstrijden luisteren, vind ik het spannendst. Tijdens een mooie wedstrijd als Ajax - Inter zit ik natuurlijk voor de televisie. Wat speelde Ajax de eerste helft goed! Thuis heb ik veel handtekeningen van spelers, maar ook een vlag, shirt en dekbed.' Mooiste Ajax-moment: 'Het kampioenschap in het seizoen 2003-2004. Al is het natuurlijk altijd mooi als mijn club kampioen wordt. Het was in elk geval 'mijn' eerste Ajax-kampioenschap en daarom extra mooi. Ik heb de kam pioenswedstrijd toen op Canal+ gezien. De uitreiking van de kampioensschaal vond ik die middag nog het mooiste moment.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De hakbal van Rafael van der Vaart tegen Feyenoord. Vooral ook omdat die mooie treffer tegen Feyenoord werd gescoord. Indrukwekkend gewoon. In elk geval kan de hakgoal zo in het rijtje met treffers van Marco van Basten en Dennis Bergkamp. Dé omhaal en de stiftjes, zeg maar. Toen de Ajax - Feyenoord van Van der Vaart werd gespeeld, hadden we thuis nog geen Canal+. Ik heb de fantastische goal dus eerst op de radio gehoord en 's avonds pas bekeken op televisie. De goal van Ibrahimovich tegen NAC vond ik trouwens ook erg mooi. Toen ik hem op televisie bezig zag, dacht ik echt: wat doet hij nu?! Waar is hij mee bezig? Als de bal dan zo fantastisch wordt ingeschoten, weet je met een genoeg.' Ajax Kick 0ff> PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 40