39 Ajax 1 een scouting voor de jeugd. Nu valt dat allemaal nog samen, maar we willen het scheiden, waardoor we nog meer aandacht kunnen geven aan het specifieke scouten. Het is het geheel dat iets goed maakt, het hele raamwerk moet in elkaar passen. Je moet de beste spelers uit de regio binnen halen die je vervolgens kunt ontwikkelen. We zijn nu de bodem aan het leggen voor stabiliteit. Dat fundament is nodig om te presteren.' Een gebrek aan stabiliteit was ook zicht baar in de A-selectie. 'De onevenwichtige samenstelling van de groep is een van de factoren voor de matige prestaties dit seizoen,' zegt Van Geel. 'Er is teveel oner varenheid en jeugdigheid. Op een gegeven moment speelden we wedstrijden met een team waarvan de gemiddelde leeftijd nog geen eenentwintig jaarwas. Daar word je geen landskampioen mee. Een andere fac tor is het te hoge aantal aflopende contrac ten. Voetballers zijn gewoon mensen en als je toekomst wat onzeker wordt, ga je eerst aan jezelf denken. Dat gebeurt iedereen. Als je er een, twee of drie hebt in een groep van vierentwintig is dat niet erg. Maar als het om bijna de helft van de spelers gaat, zal dat, bewust of onbewust, toch meespelen. Tot slot misten we een paar specifieke kwaliteiten. Neem de spitsen; we hebben goede spitsen met Babel, Charisteas en Rosenberg. Maar zij mis sen toch de specifieke kwaliteit die je no dig hebt om als aanspeelpunt te fungeren in het 4-3-3 systeem dat Ajax speelt. Dat Huntelaar nu al zo goed presteert, is een meevaller, omdat iedereen een pe riode van aanpassing nodig heeft, of je bij Willem II of AZ of Ajax gaat spelen. Dat is normaal. Maar ik ben blij dat Huntelaar een grote uitzondering is. Hij is broodnuchter en dat karakter werkt mee. Maar het is wel heel knap wat hij doet.' Na de ruime overwinning op Sparta vorige week, waakt Van Geel echter voor euforie. 'We zijn er nog niet. Zo goed als in de kranten stond na Sparta is het nog niet. Zo slecht als een paar weken daarvoor werd beschreven was het ook niet. Het zit er een beetje tussenin. Maar de vijf overwinningen op rij van de afgelopen weken waren goed. Voor de sfeer, het zelfvertrouwen, het bewustzijn. In die wed strijden moet je het helemaal zelf doen, er wordt veel van je verwacht. In die zin was Sparta ook belangrijker dan PSV nu. Met minder dan een overwinning wordt geen genoegen genomen. Een wedstrijd tegen PSV staat altijd op zich, dat is een topper. Daarvoor is iedereen altijd tot het uiterste gemotiveerd. Dan staan wij er wel, daar maak ik me geen zorgen over. Ik dicht ons heel goede kansen toe van avond. Absoluut.' Duidelijk. Ajax Kick Off> PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38